שירותי הנהלת חשבונות

שירותי הנהלת חשבונות ושכר במשרד רואה חשבון OPAL כוללים: קליטה ועיבוד הכנסות והוצאות, התחשבנות מול הספקים, דיווחים שוטפים לרשויות המס, הפקת דוחות תקופתיים, הפקת משכורות לעובדים, חישובי הפרשות לפנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל ועוד

שולחן עבודה עם מחשב נייד ואתר משרד רואה חשבון ודף שירותי הנהלת חשבונות - OPAL
OPAL

מגוון שירותים להנהלת חשבונות

שירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ מאפשרים לעסק ליהנות ממנהל חשבונות שנותן מענה בהיקף הנדרש. מנהל החשבונות לא יושב במשרד או בבית העסק אלא עובד מרחוק ומשם הוא מספק מגוון רחב של שירותים. כל זאת בלי לקיים יחסי עובד-מעביד על כל המשתמע מכך על פי החוק. העסק יכול לבחור לקבל גם שירות ניהול תזרים מזומנים, בניית דו"חות כספיים פנימיים, סיוע בקביעת תמחיר וביקורת כספים.

שירותים הנהלת חשבונות כוללים בתוכם מגוון רחב של פעולות כאשר לא כל עסק ולא כל סוג עוסק זקוקים לכולם:

הנהלת חשבונות לעוסק פטור

עוסק פטור הוא עסק קטן שהמחזור השנתי שלו לא עולה על 100 אלף בשנה. העוסק אינו גובה מע"מ מלקוחותיו אך הוא גם לא זכאי להחזר מע"מ. העסק צריך להגיש דו"ח הכנסות והוצאות למס הכנסה אחת לשנה ובהתאם לו יקבעו המקדמות לשנה הבאה.

הנהלת החשבונות מסייעת לעסק להגיש את הדו"ח השנתי, בוחנת את ההוצאות המוכרות במס ובסופו של דבר מגישה את המסמכים לרשויות הנדרשות. לנוחות העסק, הנהלת החשבונות יכולה לסייע בניהול פנקסי חשבונות, ייעוץ פיננסי, הפקת דו"חות בעת הצורך (בעיקר לאלו המתלבטים האם לעבור לעוסק מורשה) ופתיחת העסק ברשויות המס לאלו שבתחילת דרכם. 

הנהלת חשבונות לעוסק מורשה

על פי דו"ח משרד הכלכלה והתעשייה, 2020, מתוך 574 אלף עסקים בישראל, 99.5% הם עסקים קטנים ובינוניים. גם עוסק  מורשה זקוק למגוון רחב של שירותי משרד רואה חשבון כאשר הוא יכול לצרוך את חלקם או כולם:

דיווחים חודשיים או דו חודשיים למע"מ ודיווחים בהתאם לנדרש לביטוח לאומי ומס הכנסה. ניהול ספרי עסק כולל הכנסות, הוצאות, תנועות בנק, משכורות. הפקת תלושי שכר לעובדים כולל טופס 106, דו"ח 126 ודאגה להפרשות על פי חוק. מעקבים שוטפים על סכומי המקדמות כדי להימנע מתשלום עודף או חובות מצטברים. סיוע בבקשות עבור החזר מס ומע"מ. הפקת דו"חות לפי דרישה כמו תזרים, רווחים חודשיים ותקופתיים.

הנהלת חשבונות לחברה בע"מ

ישנם יתרונות רבים לפתיחת חברה בע"מ ולצידם יש מחויבויות, אחת מהן היא ניהול הנהלת חשבונות כפולה. גם חברה בע"מ יכולה להחזיק בשירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ כשאלו כוללים הכנת משכורות לעובדים ולבעלים (שמועסקים על ידי החברה), הפקת דו"חות על פי הצורך וכן הפקת חשבוניות, הזמנות וקבלות.

חברות קטנות או עם מספר מצומצם של עובדים יכולות לשלם על שירות במיקור חוץ במקום להעסיק מנהל חשבונות בתוך החברה ובכך לחסוך בהוצאות ולקבל בדיוק את השירות שהן זקוקות לו, בזמן שהן זקוקות לו.

תוכן עניינים

אודות משרד רואה חשבון - אראל אלחנן - OPAL
מי אנחנו?

משרד רואי חשבון OPAL - נעים להכיר

משרד רואי חשבון OPAL ועומד בראשו רו"ח אראל חנן מעניק שירותי ראיית חשבון מקיפים לעסקים, שכירים, חברות וארגונים, מקצה לקצה. 

תפקידנו מתחיל בהכוונה להקמת העסק מול הרשויות, חישובי ההשקעה וכדאיות וממשיך במתן שירותי ראיית חשבון, ייצוג מול רשויות המס ותכנון מס חכם.

השירותים של משרד רואה חשבון שלנו: הנהלת חשבונות ושכר, רואה חשבון לחברות, תיאום מס, החזר מס, יועץ מס, פתיחת עסק מורשה, פתיחת עסק פטור, הקמת חברה בע"מ, גילוי מרצון, הגשת דוחות שנתיים, הצהרת הון, ביקורת פנים בחברות"

אנו כמשרד רואי חשבון וותיק מבינים שהתנהלות חשבונאית נכונה, תכנון מס יצירתי והתנהלות חכמה מול הרשויות הם נושאים חשובים וקריטיים להצלחת העסק ולכן אנו מביאים את הניסיון הרב שלנו ואת אנשי הצוות המנוסים ביותר כדי ללוות את בעל העסק לצמיחה ורווחיות.

OPAL

כל המידע על שירותי הנהלת חשבונות בסרטון אחד קצר - כנסו לראות

נגן וידאו אודות OPAL שירותי הנהלת חשבונות

ישנן שלוש דרכים לבצע הנהלת חשבונות. הראשונה היא באופן עצמאי וזו מתאימה לעסקים קטנים ופטורים אשר מוכנים להשקיע יותר זמן בתהליך ובלמידתו וזאת במקום להוציא כסף. במקרים רבים, עסקים שמנהלים לבדם את הנהלת החשבונות יעזרו בשירותים במיקור חוץ לצורך הגשת הדו"ח השנתי או מדי פעם להתייעצות. הדרך השנייה לבצע את הנהלת החשבונות היא העסקה של עובד בתוך העסק. רוב העסקים הקטנים, הבינוניים ואפילו החברות לא יבחרו באפשרות זו בשל היתרונות הרבים של הוצאת השירות לגורם ממחה חיצוני. העסקת רואה חשבון צריכה להצדיק את עצמה ולכן היא מתאימה כאשר ישנם עובדים רבים בעסק, כשישנו רצון להפיק דו"חות רבים פנימיים וכשהעסק גדול מאד.

הדרך השלישית והמועדפת על רוב העסקים והחברות היא ביצוע העבודה במיקור וחוץ וגם עסקים גדולים וחברות לא פעם בוחרים בה. נכון להגיד שלפעמים נראה שמשתלם יותר להחזיק מנהל חשבונות בתוך העסק הגדול, הבעיה היא שלא פעם אותו עסק זקוק לשירות מורכב יותר מכפי שהמנהל יכול לבצע. לא פעם יש צורך בהתייעצות ובשירות של רואה חשבון לחברות מנוסה ואז בכל מקרה יש לפנות לגורם חיצוני. עסקים גדולים וחברות יכולים לחסוך בעלויות ובכוח אדם על ידי הוצאת השירות החוצה. הם יכולים ליהנות מצוות מקצועי ולא רק עובד אחד ולדעת כי אותו צוות יוכל לעמוד בכל משימה, גם אם היא נראית מלחיצה. השירות אותו מקבל העסק תואם בדיוק את הצרכים שלו כך שאפשר להעלות או להוריד את הדרישות כשהתשלום יהיה בהתאם. שרותי הנהלת חשבונות כפולה או הנהלת חשבונות חד צידית במיקור חוץ מאפשרים לעסק ליהנות גם מייעוץ בלתי תלוי. הדבר מאפשר לראות את התמונה המלאה של הכנסות, הוצאות, תזרים, רווחיות ועוד. המשרד יכול להציע ולהמליץ לעסק על פעולות חשבונאיות שיעזרו לו לייעל את העבודה.

OPAL

האם הנהלת חשבונות במיקור חוץ מתאימה גם לעסקים גדולים?

לוח שנה עומד על השולחן עם כיתוב שרותי הנהלת חשבונות מייצג הנהלת חשבונות במיקור חוץ שמתאימה גם לעסקים גדולים
OPAL

היתרונות בשירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ

היום אפשר לראות כי יותר שירותים הניתנים במיקור חוץ כאשר הנהלת החשבונות היא אחד השירותים המובילים שרוב העסקים בוחרים "להוציא החוצה". השירות מאפשר לכל עסק, קטן או גדול לבצע הנהלת חשבונות בצורה חוקית, מסודרת ובמינימום דאגות. מעבר לכך ישנם עוד מספר יתרונות לשירות כשהוא ניתן במיקור חוץ:

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

עלויות נמוכות

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

אין יחסי העסקה

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

קבלת שירות על פי הצורך

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

התייעצות עם גורם בלתי תלוי

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

עסק קטן מהתנהל כמו עסק גדול

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

עלויות נמוכות

כאשר הנהלת החשבונות מתבצעת במשרד חיצוני, התשלום מתבצע על פי השירות בלבד והוא נמוך באופן משמעותי לעומת העסקת עובד שיבצע הנהלת חשבונות בתוך המשרד/ העסק/ החברה. לצד זאת העסק יכול לפעול על פי החוק כשלרשותו איש מקצוע שמתמחה בהגשת דו"חות.

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

אין יחסי העסקה

אחת ההוצאות הכבדות בעסק היא העובדים. ברור כי הם עשויים להיות ליבת העסק, אך הם אמורים להוביל לרווחים גבוהים לעומת ההוצאה עליהם. ברגע שהנהלת החשבונות מתבצעת במיקור חוץ, לא מתקיימים יחסי עובד-מעביד על כל המשתמע מכך: אין צורך להתחייב למשכורת קבועה, העסק לא מבצע הפרשות לפנסיה, קופות גמל ואחרות והוא מקבל את השירות הנדרש בלי לנהל עוד עובד.

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

קבלת שירות על פי הצורך

כל עסק וחברה יכולים ליהנות משירות הנהלת חשבונות במיקור חוץ בדיוק על פי הצורך. העסק יכול לבקש שירותי דיווח לרשויות המס אך הוא יכול גם לבקש הפקת דו"חות רווח והפסד, שירותי הפקת משכורות ואחרים. העלות תתאם את הבקשה של העסק והיא יכולה להשתנות כשהצרכים משתנים.

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

התייעצות עם גורם בלתי תלוי

כאשר הנהלת החשבונות מתבצעת על ידי גורם חיצוני, הוא יכול לחוות את דעתו, במידה ויתבקש וכל זאת בלי שיהיה מעורב מבחינה רגשית בפעילות עצמה. הדבר חשוב לכל עסק ובמיוחד לאלו שבראשם עומד אדם יחיד שזקוק לא פעם לחוות דעת נוספת כדי לראות את התמונה המלאה. הנהלת החשבונות יכולה לא רק לספק נתונים אלא גם להביע דעה, לבחון חלופות ופתרונות בעת הצורך ובהתאם לבקשה.

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

גם עסק קטן יכול להתנהל כמו עסק גדול

השירות מאפשר לכל עסק, בכל סדר גודל, להתנהל בצורה מקצועית. גם עוסק פטור יכול לפנות לייעוץ כדי לבחון רעיונות כלכליים, לשאול שאלות וכמובן שגם עסק מורשה יכול לגדול בעזרת השירות. ברגע שאין צורך להעסיק את בעל המקצוע במשרה חלקית או מלאה, גם עסק קטן יכול להתנהל כמו עסק גדול.

OPAL

הנהלת חשבונות חד צידית והנהלת חשבונות כפולה

באופן גס אפשר לראות שני סוגי הנהלת חשבונות, חד צדדית וכפולה. עוסק פטור, מורשה וחברה בע"מ מחויבים להעביר הצהרות לרשויות המס, אך בעוד שהשניים הראשונים יכולים לבצע הנהלת חשבונות חד צידית, חברה בע"מ מחויבת על פי חוק להנהלת חשבונות כפולה.

מהי הנהלת חשבונות חד צידית?

הנהלת חשבונות בה רושמים רק את הכנסות והוצאות העסק ולכן היא נותנת תמונה ספציפית על המצב הפיננסי של העסק. ההנהלה כוללת דיווח על פי חוק לכל רשויות המס ובהתאם לו נקבע גובה תשלום המע"מ (לעוסק מורשה בלבד), מס הכנסה ותשלומי ביטוח לאומי.

על פי דרישה של העסק או על פי הצורך, השירות יכול לכלול גם הפקת משכורות, מאזנים, דו"חות ועוד, אך הדבר לא מחויב על פי החוק.

מהי הנהלת חשבונות כפולה?

כשמה כן היא, מחייבת רישום כפול עבור כל פעולה המתבצעת בחברה. כמו קודמה, גם כאן יש לדווח על כל ההכנסות וההוצאות של החברה אך בנוסף יש להצהיר גם על התחייבויות החברה, נכסים שברשותה, למלא הצהרת הון, לדווח על השקעות שבוצעו ועוד.

מבחינת החוק, רוב העסקים המורשים אינם מחויבים להנהלת חשבונות כפולה אלא חברות בלבד. הנהלת חשבונות כפולה מורכבת הרבה יותר זו החד צידית ולכן דורשת ידע רב וניסיון מקדים.

ההבדלים בין השניים

ההבדל הראשון שאי אפשר להתעלם ממנו הוא העלויות של השירותים. הנהלת חשבונות כפולה יכולה לעלות פי שתיים וחצי ואף יותר מכך לעומת החד צידית. הסיבה לכך היא המורכבות של הנתונים אליהם יש להתייחס, כמות ההצהרות והדו"חות שהחברה צריכה להעביר לרשויות המס.

המידע שנאסף לצורך הצהרה ומילוי דו"חות מאפשר לחברה לראות את התמונה המלאה של מצבה. הוא נותן לחברה מידע על המחזור הפיננסי, הפעולות השונות שבוצעו ועוזר לה לקבל החלטות חשובות הנוגעות להשקעות, העסקת עובדים ולבצע תחזית שנתית לרווחים או הפסדים ולהתכונן לאלו בהתאם.

OPAL

אתם שואלים לגבי הנהלת חשבונות - רואי חשבון עונים

ספרים עם כריכה אדומה וכריכה כחולה עם כיתוב באנגלית מייצגים הנהלת חשבונות ושכר – שאלות ותשובות

שירותי הנהלת חשבונות ושכר אשר ניתנים במיקור חוץ מתומחרים על פי הצורך של העסק, שעות העבודה המושקעות בו ומספר העובדים להם יש להפיק משכורות. השירות המקצועי מאפשר גם לעסקים קטנים להתנהל כגדולים, בלי להעסיק מנהל חשבונות צמוד.

כל עסק אשר רוצה לנהל את החשבונות שלו בצורה מקצועית וכל עסק אשר מעסיק עובדים צריך לבצע הנהלת חשבונות ושכר. בעסקים קטנים ובינוניים מומלץ לבצע את העבודה במיקור חוץ על ידי גורם מקצועי שזמין לעסק בדיוק מתי שנדרש.

דו"ח רווח והפסד מאפשר לעסק לראות מה המצב האמיתי שלו בכל רגע נתון. הדו"ח מפרט את ההון הקיים, ההתחייבויות העתידיות, ההלוואות ומספק תמונת מצב רחבה שמאפשרת לעסק לקבל החלטות חכמות. הנהלת חשבונות יכולה להפיק את הדו"ח לפי הצורך.

מיקור חוץ מאפשר לעסק ליהנות משירותים ברמה גבוהה וכל זאת בלי להעסיק בעל מקצוע באופן מלא. הנהלת חשבונות במיקור חוץ מאפשרת לעסק לקבל שירותים שונים, על פי דרישה ובזמן הרצוי, בעלויות נמוכות בהרבה מהעסקת עובד במשרה חלקית או מלאה.

לעסקים קטנים ובינוניים אשר מעסיקים עובדים בודדים מתאימה הנהלת חשבונות ושכר במיקור חוץ כיוון שהעבודה מצומצמת. לעומת זאת בעסקים גדולים וכאלו שמעסיקים עובדים רבים יש לדאוג להנהלת חשבונות ושכר פנימית ולעתים גם ליותר מעובד אחד.

הנהלת חשבונות ושכר מבצעת את כל הפעולות החשבונאיות שהעסק זקוק להם. רואה חשבון רואה את התמונה המלאה, מייעץ לעסק, בודק את הנתונים ובוחן היכן ניתן להוזיל את ההוצאות, האם יש דרך לשלם פחות מס והוא יכול ללוות את העסק בדרך להצלחה פיננסית.

עוסק פטור צריך לבצע דיווח שנתי לרשויות המס. עם זאת, עליו לשים לב כי הוא לא עובר את גובה ההכנסה כך שתשאיר אותו בהגדרת "פטור". במידה והכנסות העסק גדלות מומלץ להתייעץ עם המשרד ולבחון כיצד נכון להתנהל. לרוב, עלות שירותי הנהלת חשבונות לעוסק פטור יהיו מינימליות, אך הערך יהיה רב כיוון שאלו יכללו בחינת החזרי מס, סיוע בתהליך קביעת מקדמות וכמובן, יעניקו לעוסק ראש שקט בכל הנוגע להתנהלות מול גורמי המס השונים.

עוסק מורשה צריך לדווח למע"מ אחת לחודשיים (אלא אם נקבע אחרת) ולכן יזדקק לשירות המשרד לעתים קרובות יותר. כמו כן, הוא עשוי לבקש שירותים נוספים כמו הפקת משכורות, ביצוע דו"חות פנימיים ועוד. המחיר יהיה בהתאם. חברה בע"מ מחויבת בביצוע הנהלת חשבונות כפולה והמחיר שלה יהיה גבוה פי 3-2.5 לעומת הנהלת חשבונות חד צידית. במחיר זה תקבל החברה נתונים רבים ואפשרות לקבל החלטות משמעותיות מבוססות על דו"חות שהופקו.

עסקים יכולים להסתפק בשירות דיווח לרשויות המס, אך לא פעם הם ירצו להתייעץ ולהפיק דו"חות ביניים. הדו"חות מאפשרים לראות את התמונה המלאה של העסק, להבין האם ההשקעות שביצעו השתלמו או לא ולהתכונן לעתיד. שיחת ייעוץ מקצועית עם גורם בלתי תלוי יכולה להוביל לקבלת החלטות כלכליות משמעותיות מבחינת העסק והתשלום עליה יתבצע על פי הצורך.

עוד גורמים שיכולים להשפיע על העלויות הן הפעילויות אותן מבצע המשרד. עסק אשר מפיק משכורות זקוק לשירות נרחב יותר לעומת עסק שבו נמצא רק בעל העסק והמחיר כמובן יהיה בהתאם. נקודה נוספת שכרוכה בתשלום היא מילוי הצהרת הון כשזו מתבצעת אחת למספר שנים ומתומחרת בנפרד מהשירותים הקבועים. 

OPAL

מה משפיע על מחיר שירותי הנהלת חשבונות

מילה הנהלת חשבונות וסביבה מפוזרים מספרים בגדלים שונים מייצגת מה משפיע על מחיר שירותי הנהלת חשבונות
דילוג לתוכן