רואה חשבון לחברות

משרד רואי חשבון OPAL מובילה בשירותי ראיית חשבון לחברות

פנקס חשבונות ועט מייצגים רואה חשבון לחברות - OPAL
OPAL

OPAL - רואה חשבון לחברות

משרד רואי חשבון OPAL ועומד בראשו רו"ח אראל חנן מעניק שירותי ראיית חשבון מקיפים לחברות מקצה לקצה. תפקידנו מתחיל בהכוונה להקמת העסק מול הרשויות, חישובי ההשקעה וכדאיות וממשיך במתן שירותי ראיית חשבון ושכר שוטפים, ייצוג מול רשויות המס ותכנון מס חכם.

השירותים שלנו לחברות:

  • ליווי בהקמת חברה
  • הנהלת חשבונות
  • הפקת תלושי שכר לעובדים
  • תכנון מס חכם
  • ניהול כספים ותזרים מזומנים
  • הצהרת הון
  • תיאום והחזרי מס
  • הגשת דוחות שנתיים
  • סיוע בפתרונות מימון
  • ביקורת לחברות
תוכן עניינים
אודות משרד רואה חשבון - אראל אלחנן - OPAL
מי אנחנו?

משרד רואי חשבון OPAL - נעים להכיר

משרד רואי חשבון OPAL ועומד בראשו רו"ח אראל חנן מעניק שירותי ראיית חשבון מקיפים לעסקים, שכירים, חברות וארגונים, מקצה לקצה. 

תפקידנו מתחיל בהכוונה להקמת העסק מול הרשויות, חישובי ההשקעה וכדאיות וממשיך במתן שירותי ראיית חשבון, ייצוג מול רשויות המס ותכנון מס חכם.

השירותים של משרד רואה חשבון שלנו: הנהלת חשבונות ושכר, רואה חשבון לחברות, תיאום מס, החזר מס, יועץ מס, פתיחת עסק מורשה, פתיחת עסק פטור, הקמת חברה בע"מ, גילוי מרצון, הגשת דוחות שנתיים, הצהרת הון, ביקורת פנים בחברות"

אנו כמשרד רואי חשבון וותיק מבינים שהתנהלות חשבונאית נכונה, תכנון מס יצירתי והתנהלות חכמה מול הרשויות הם נושאים חשובים וקריטיים להצלחת העסק ולכן אנו מביאים את הניסיון הרב שלנו ואת אנשי הצוות המנוסים ביותר כדי ללוות את בעל העסק לצמיחה ורווחיות.

OPAL

כל המידע על רואה חשבון לחברות בסרטון אחד קצר - כנסו לראות

נגן וידאו אודות איש עם ניירת ומחשבון מייצג רואה חשבון לחברות - OPAL
OPAL

תפקידו של רואה חשבון לחברות

בחוק החברות נקבע כי כל חברה חייבת למנות רואה חשבון. בניגוד לעוסק מורשה או עוסק פטור אשר יכולים לבחור לנהל את החשבונות שלהם בעצמם, על חברות חלה החובה למנות רואה חשבון אשר יעבוד בחברה או יספק שירות במיקור חוץ.

תפקידו של רואה החשבון בחברה יכול להשתנות בהתאם לצרכים שהיא מציגה. הוא יכול לסייע מרגע ההקמה ולאורך התפעול. כל חברה זקוקה לשירותים שונים ומשתנים כשאלו יכולים לכלול את הסעיפים הבאים:

סיוע בהקמת חברה

שירותי סיוע בהקמת חברה יכולים לכלול מגוון רחב של פעולות. רואה החשבון יכול לסייע בתהליך אפיון החברה, לבחון את התוכנית העסקית בטרם ההקמה, לייעץ בנוגע לבחירות פיננסיות שיכולות להשפיע על הפעילות ובכלל זה גם להתייחס להלוואות ומימון.

בנוסף לאפיון, בחינת חזון החברה והתוכנית הכלכלית, רואה חשבון הוא בעל המקצוע לפנות אליו לצורך פתיחת התיק ברשויות. בנוסף לכך שיש צורך בסיוע של עורך דין בתהליך הפתיחה, רואה החשבון יפנה בשמה אל רשם החברות לאחר שבדק כי כל הטפסים הנדרשים תקינים וכן לשאר הגופים הנדרשים לצורך פתיחת החברה. 

הדרכה בניהול ספרים

אחד מתפקידיו של רואה החשבון הוא לעזור לחברה להתנהל על הצד הטוב ביותר. רואה החשבון יוכל לבצע עבור החברה את כל נושא ניהול הספרים, כולל שירותי הנהלת חשבונות והוא יוכל להדריך וללוות את הנוגעים בדבר כך שיפעלו באופן חוקי.

ישנם ניואנסים רבים שחשוב להכיר בעת הפעלת החברה וחשוב שאפשר יהיה לפנות לאיש מקצוע בכל שאלה. במסגרת ההדרכה יסביר רואה החשבון מהן הדרישות השונות של רשויות המיסים, כיצד החברה צריכה לפעול והוא יוכל להמשיך להיות זמין על פי הצורך.

תכנון מס אפקטיבי

חברה בע"מ היא ישות עצמאית אשר מנותקת מבעליה. המשמעות היא שהבעלים לא נושאים בחובות החברה ושהם מקבלים ממנה משכורת. הדבר שונה מניהול עוסק מורשה וחשוב להבין את היתרונות והחסרונות ובעיקר לתכנן את המס באופן אפקטיבי.

אחת ממטרות החברה צריכה להיות השארת יותר כספים בפנים ולנצל את הטבות המס במלואן. לשם כך יש לבצע תכנון ועדיף לבצע אותו כבר בשלבים הראשונים של הקמת החברה וכן בתחילת כל שנה ועם הגשת הדו"חות השונים לרשויות המיסים.

ניהול כספים

ניהול כספי החברה באופן מקצועי על ידי משרד רואה חשבון מאפשר לא רק לפעול באופן תקין לאורך כל השנה אלא גם לקבל את התמונה המלאה בכל רגע נתון. בזכות ניהול נכון אפשר להוציא דו"חות כספיים, לקבל החלטות לייעול ניהול החברה ולפעול נכון מול הגורמים הפיננסיים השונים.

ישנה חשיבות גבוהה לניהול הכספים בחברה ועבודה זו יכולה להתבצע במיקור חוץ על ידי משרד רואה חשבון המתמחה בתחום. המשרד ייקח אחריות לא רק להפקת דו"חות ובחינת תזרים הכספים אלא גם להתנהלות נכונה מול הבנקים, להמליץ על פעולות שיובילו להתייעלות תפעולית ולוודא כי החברה פועלת על פי הנדרש.

התאמות מול הבנקים וכרטיסי האשראי

הבנקים וחברות האשראי נותנים שירות שהכרחי לפעילות התקינה של החברה. לכן יש צורך בהתנהלות נכונה, חכמה ותקשורת פתוחה וקבועה. הבנקים רוצים לדעת מה הצרכים של החברה, לוודא כי היא יכולה לעמוד בהתחייבויות שלה וכשההתנהלות תקינה הם יכולים לספק אשראי גדול יותר עם תחושה בטוחה.

התנהלות נכונה מחייבת וידאו כי בכל חשבון יש את הכספים הנדרשים, ביצוע העברות מחשבונות שונים שיתכן שהחברה מחזיקה וכמובן גם תשלום לעובדים ולספקים על פי הצורך. כל אלה הן פעולות "קטנות" וחשובות להתנהלות תקינה ורציפה של החברה.

 

הנהלת חשבונות במיקור חוץ

הנהלת חשבונות יכולה להתבצע על ידי גורם מקצועי שאינו עובד של החברה אלא עובד למענה. השירות כולל מענה לצרכים השונים והמשתנים של החברה, על פי מה שיוגדר מראש ועל פי הצרכים שיעלו לאורך הדרך. ברגע שהשירות ניתן במיקור חוץ החברה יכולה ליהנות מהשירות הטוב ביותר בעלויות נמוכות, באופן יעיל ומפיקוח של רואה חשבון.

על פי הצורך ניתן להרחיב או לצמצם את השירות הניתן לחברה וזאת כיוון שלא מדובר בעובד שעובד בחברה ומקבל את משכורתו בכל מקרה באופן זהה. שירות זה מתאים לחברות שרוצות לקבל מענה מקצועי, בין אם הן קטנות או גדולות.

הפקת תלושי שכר לעובדים ובעלי מניות

חברה בע"מ מפיקה תלושי שכר לכלל העובדים ובניהם גם הבעלים המקימים של החברה אשר נושאים בה תפקידים שונים. הפקת תלוש שכר דורשת מומחיות והבנה בחוקי העבודה השונים לרבות דאגה להפרשות לפנסיה וקופות גמל.

הנהלת חשבונות במיקור חוץ יכולה לסייע לחברה להתנהל ואין זה משנה האם יש לה עובד יחיד או עובדים רבים. כך המשכורת עוברת בזמן והחברה יכולה ליהנות מהמשך פעילות בראש שקט.

ביקורת פנים

חברות פרטיות יכולות למנות מבקר פנימי אם כי בניגוד לחברות ציבוריות הן לא חייבות לעשות זאת. הביקורת יכולה להתבצע מסיבות שונות לרבות הכנסת שותף, רכישה שעומדת על הפרק ואחרות. בין אם הליך הביקורת נעשה מתוך בחירה או מתוך בחירה, הוא מורכב ודורש תכנון והגדרת מטרות.

במסגרת ביקורת פנים לחברה יבחנו תחומים שונים של פעילותה, יבחנו נקודות החולשה השונות שלה, נקודות החוזקה ויוגדרו תהליכי עבודה מסודרים. החברה תקבל לידה דו"חות מפורטים בנוגע לנושאים המהותיים המשפיעים על הפעילות היום יומית שלה ועל הרווחיות.

עריכת דו"חות שנתיים לרשויות המס

כל חברה חייבת להגיש דו"חות שנתיים לרשויות המס, הכוללים דוח שנתי מס הכנסה וזאת לצורך דיווח על הרווחים. מעבר לכך שהדו"חות מחויבים על פי חוק, החברה יכולה להרוויח מהם, לראות את התמונה המלאה של המצב הכלכלי והשפעת הפעולות השונות שהיא ביצעה לאורך השנה או בתקופה מסוימת בשנה.

החברה יכולה להזמין דו"חות ממשרד רואה החשבון על פי הצורך ובכך לשפר את ההתנהלות הכלכלית שלה ולקבל החלטות שיסייעו לה להתנהל בצורה נכונה יותר מבחינה כלכלית. כמובן, רואה החשבון ידאג לעריכת דו"חות שנתיים באופן העומד בדרישות החוק.

סיוע בפתרונות מימון

כמעט כל חברה זקוקה לפתרונות מימון ואשראי. התנהלות נכונה מול הגורמים הפיננסיים מאפשרת לחברה לגדול ולקבל תמיכה שכל כך חשובה לגדילה. אחד התפקידים שרואה החשבון יכול לעשות הוא לעזור לחברה למצוא את פתרונות המימון הנכונים ולנהל את אלו הקיימים.

בהתאם לצורך ולשלב של החברה (הקמה, ניהול, פיתוח, רכישה ועוד) רואה החשבון יוכל לאתר את מקורות המימון הרלוונטיים ולקבוע אסטרטגיית פניה אשר תגדיל את הסיכויים לשיתוף פעולה של הצד השני בתנאים הטובים ביותר.

OPAL

רואה חשבון לחברות בעידן הטכנולוגי

בעידן הטכנולוגי חברות יכולות ליהנות משירותי ראיית חשבון והנהלת חשבונות בצורה קלה ופשוטה יותר. אפשר לצפות מהמשרד איתו עובדים לתהליך אוטומציה כך שכל המידע הנחוץ יעבור באופן שוטף במהירות ובמינימום התעסקות מבחינת החברה. חברות אשר עובדות עם מערכות אוטומטיות צריכות לוודא כי רואה החשבון יכול לתת להן שירות גם מבלי שהן יעבירו אליו ניירת.

כמו כן, מצופה מרואה החשבון שיוכל להגן על מאגרי המידע ולשמור על רמה גבוהה של בטיחות בכל הנוגע ללקוחותיו ובכלל זה החברות השונות להן הוא נותן שירות. החברה צריכה ויכולה לצפות לעבודה עם משרד שמציע ממשק משתמש נוח כך שההתנהלות תהיה קלה ככל האפשר. זוהי נקודה חשובה כיוון שממשקים נוחים מאפשר לא רק לתקשר טוב יותר אלא גם להפיק דו"חות ביניים על פי הצורך.

בשיחה הראשונית עם רואה החשבון כדאי לשמוע על צורת העבודה מולו. עד כמה הוא יכול להיות זמין עבור החברה וגם האם הוא מעמיד לרשותה אמצעים שיאפשרו לה להתנהל טוב יותר. ככל שהחברה יכולה להפיק יותר מידע על המתרחש בה במהירות כך היא יכולה לקבל החלטות חשובות תוך זמן קצר ובהתבסס על נתונים אמיתיים. רואה החשבון צריך לעמוד לרשותה בעת הצורך, לייעץ, לעזור ולתת שירותים רחבים על פי הצורך.

מחשבון על השולחן מייצג רואה חשבון לחברות בעידן הטכנולוגי
OPAL

נקודות לבחירת רואה חשבון מתאים לחברה

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

ניסיון בתחום החברות

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

התמחות בתחומים

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

אופן התנהלות

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

איכות התקשורת

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

המלצות

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

ניסיון בתחום החברות

לא כל רואה חשבון מביא איתו ידע וניסיון בתחום החברות. ישנם אנשי מקצוע שלמדו את התחום ושבתיאוריה יכולים להבין את מהות העבודה אך בפועל הם לא עדיין לא ייעצו וליוו חברות. לכן, חשוב לוודא מראש כי רואה החשבון אכן מביא איתו את הניסיון הנדרש לחברה הנוכחית.

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

התמחות בתחומים

יתכן שרואה החשבון עובד ועבד עם חברות אך סיפק שירותי פתיחת חברה ודיווח בלבד. חשוב מאד לבדוק כי החברה תוכל לקבל את הייעוץ והשירות שהיא זקוקה לו ובכלל זה יכולים להיות חלק או כל השירותים אשר צוינו למעלה. במקרה שנדרשת מומחיות מיוחדת, יש לבדוק כי לרואה החשבון רקע מתאים.

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

אופן התנהלות

כל חברה זקוקה לשירות שונה ופניה לרואה חשבון במיקור חוץ אומרת שמצד אחד הוא לא "ישב" במשרדי החברה אך מצד שני הוא יספק שירות על פי דרישה. יש לבדוק את מידת הזמינות של רואה החשבון, כיצד תועבר אליו הניירת ומה יידרש מהחברה בהתנהלות היום יומית.

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

איכות התקשורת

רואה החשבון צריך להביא ידע ומקצועיות ועם זאת הידע שהוא מביא חשוב מאין כמותו. התקשורת חייבת להיות בונה וחיובית גם כשהנתונים טובים וגם כשאלו פחות טובים. החברה ובעליה צריכים להרגיש בנוח לפנות בכל שאלה ולדעת שהיא תקבל סיוע שיעזור לה להשיג את מטרותיה.

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

המלצות

אפשר לבקש לשמוע מרואה החשבון עם אילו חברות הוא עובד (אלו שמותר לו לפרסם כמובן) ולבקש לשוחח עם לקוחות קיימים שהסכימו לכך. המלצות אלה יכולות לעזור לעשות את הבחירה הטובה לחברה ולהתחיל קשר איכותי לאורך זמן ובביטחון מלא.

OPAL

שאלות ותשובות - רואה חשבון לחברות

קוביות עם אותיות באנגלית מייצגים רואה חשבון לחברות – שאלות ותשובות

פתיחת חברה בע"מ וניהולה מורכת יותר לעומת הקמת וניהול עוסק מורשה. באופן עקרוני פתיחת החברה צריכה להתבצע בעזרת עו"ד בלבד אך רואה חשבון לחברות הוא אחד מאנשי המקצוע שיכול לסייע מאד בתהליך ולתרום לחברה כבר מהשלב הראשון של הקמתה.

רואה חשבון לחברות הוא בעל מקצוע שהתמחה בחברות ומכיר את כל הצרכים שלהן. הוא יכול לסייע בהגשת הדו"חות השונים ובהצגת התמונה האמיתית המלאה כך שהחברה תוכל להתנהל בצורה המיטבית עבורה (הן מבחינת החוק והן מבחינה פנימית).

חברה בע"מ מחויבת להנהלת חשבונות כפולה ועליה להיעזר ברואה חשבון לאורך ההתנהלות שלה. רואה חשבון לחברות יכול לעבוד בתוך החברה והוא יכול לעבוד עבורה במיקור חוץ, על פי הצורך, כאשר חברות רבות בוחרות באופציה השנייה גם בשל סיבות כלכליות וגם בשל היכולת ליהנות ממומחיות גבוהה.

חברות גדולות עם עובדים רבים יכולות להעסיק רואה חשבון במשרה מלאה, אך רבות בוחרות להעסיק רואה חשבון לחברות במיקור חוץ או להתייעץ עם גורם חיצוני ואובייקטיבי, בנוסף לזה שעובד בחברה באופן מלא.

הנהלת חשבונות כפולה היא שיטת רישום שבבסיסה אומרת שלכל עסקה יש שני צדדים ולכן כל פעולה שמתבצעת צריכה להיות רשומה בשני מקומות. זוהי שיטת רישום אמינה אך מורכבת ועל אף שכל עסק יכול לאמץ אותה, רק חברה בע"מ מחויבת לה.

הקמת חברה בע"מ מביאה יתרונות רבים אך גם הוצאות גדולות יותר לעומת עוסק מורשה. את ההקמה כדאי לשקול כאשר הוצאות העסק גדולות מאד, כשמקימים שותפות, כשיש צורך למצוא משקיעים וכשרוצים להפריד מבחינה משפטית בין הבעלים לבין העסק.

OPAL

עלויות שירותי ראיית חשבון לחברות במיקור חוץ

העלויות יכולות להשפיע על ההחלטה לעבוד עם רואה חשבון אחד על פני האחר. עם זאת בהשוואה בין ההצעות השונות יש להביא בחשבון את הניסיון הקודם של בעל המקצוע, היכולת שלו לספק את השירותים השונים, העלות לבקשות מיוחדות ואופן התקשורת.

רואה חשבון  טוב יצליח לחסוך לחברה בעלויות השוטפות דרך הבאת פתרונות חכמים, התנהלות שוטפת התואמת לחוק ותכנון מס שישאיר לחברה יותר כסף בכיס. לכן, בבחינת העלויות יש לבדוק לא רק את המחיר המוצע כרגע אלא לרדת לפרטי פרטים ולברר מה השירות כולל בתוכו ומה יהיו העלויות במקרה שהחברה תצטרך יותר או פחות שירותים מכפי שהיא צריכה ברגע זה.

קלסרים כחולים עם כיתוב ראיית חשבון ומחשבון מייצגים עלויות שירותי ראיית חשבון לחברות במיקור חוץ
דילוג לתוכן