הנהלת חשבונות לחברה

שירותי הנהלת חשבונות ושכר במשרד רואה חשבון OPAL כוללים: קליטה ועיבוד הכנסות והוצאות, התחשבנות מול הספקים, דיווחים שוטפים לרשויות המס, הפקת דוחות תקופתיים, הפקת משכורות לעובדים, חישובי הפרשות לפנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל ועוד

מחשב עם מסך פתוח באתר משרד רואי חשבון בעמוד הנהלת חשבונות לחברה - OPAL
OPAL

מתמחים ומובילים בהנהלת חשבונות לחברות

משרד רואי חשבון OPAL מתמחה ומביל בשירותי הנהלת חשבונות לחברות ועסקים בסדרי גודל שונים.

המומחיות שלנו, הניסיון והצוות הקשוב, מבטיחים לך רוגע בכל הנוגע לניהול הפיננסי וידע זמין בדיוק כשיש צורך בכך. השאיפה שלנו היא לאפשר לך להרגיש ביטחון מלא בהתנהלות מול רשויות המס ולקבל החלטות כלכליות חכמות שיובילו את העסק שלך קדימה.

OPAL

מגוון הנהלת חשבונות לחברה

חברה בע״מ היא ישות אשר מנותקת מבעליה. החברה עומדת ברשות עצמה, חייבת לדווח לרשויות המס ובעליה יכולים להיות עובדי החברה ובעלי מניות. מבחינת הנהלת חשבונות, החברה מחויבת לביצוע הנהלת חשבונות דו-צידית אשר מפרטת את כלל ההכנסות, ההוצאות, הנכסים וההתחייבויות של החברה. הנהלת חשבונות לחברה מסייעת לה להתנהל בצורה תקינה מול הרשויות השונות והיא יכולה לעזור לה לגדול ולהתמקד בפיתוח.

הנהלת חשבונות לחברה - OPAL
תוכן עניינים
OPAL

הבדלים בין חברה לעוסק מורשה

ההחלטה לפתוח חברה בע״מ יכולה להיות משתלמת מאד ובלבד שהעסק אכן מצליח ויכול להרוויח מהפרדה בין הבעלים לחברה. השיקול לפתוח את החברה יהיה בדרך כלל כלכלי (אך לא רק) וכדאי להכיר את ההבדלים בין פתיחתה לבין פתיחת עוסק מורשה.

תהליך פתיחת החברה

הנהלת חשבונות כפולה

הפקת משכורות לבעלי החברה

אופן הדיווח לרשויות המס

חישוב המס

תהליך פתיחת החברה

בעוד שפתיחת עוסק מורשה יכולה להתבצע גם באופן עצמאי וללא סיוע של גורם חיצוני, במקרה של חברה התהליך מסובך יותר. עוד לפני הקמת החברה יש לכתוב תקנון, לבחור שם אותו יש לרשום ברשם החברות, להגדיר את בעלי המניות והדירקטוריון, לשלוח את כל המסמכים המבוקשים, לפתוח חשבון בנק עסקי נפרד לחברה ולפתוח תיק ברשויות המס.

הנהלת חשבונות כפולה

הנהלת חשבונות של חברה מאופיינת בהנהלת חשבונות כפולה אשר גם דורשת יותר פעולות וגם נחשבת לקפדנית הרבה יותר. בדרך זו החברה לא רק מדווחת על ההכנסות וההוצאות אלא מבצעת רישום מסודר של כלל הנכסים שברשותה ושל ההתחייבויות שלה. שיטה זו נחשבת למורכבת יותר ולכן היא דורשת ידע רחב והיא תתבצע על ידי משרד הנהלת חשבונות מנוסה בעבודה עם חברות.

הפקת משכורות לבעלי החברה

אחד המאפיינים המרכזיים של חברה בע״מ הוא ניתוק ישויות. החברה עומדת בפני עצמה ובעלי הם העובדים בה ולכן עליהם לקבל משכורת וכן הם יכולים ליהנות מדיבידנדים אם נקבע כך. מכאן אפשר להבין כי הנהלת החשבונות מורכבת ודורשת התייחסות לכללי המס השונים. העובדים בחברה (ובתוך כך הבעלים) ישלמו מס בהתאם לגובה המשכורת והחברה תשלם בהתאם להכנסותיה.

אופן הדיווח לרשויות המס

הניתוק בין המשכורת לבין הרווח של החברה מוביל לכך שיש לבצע דיווח של המשכורות ושל רווחי החברה. בכל הנוגע למשכורות ישנן מדרגות מס המוגדרות בצורה ברורה בחוק. בנוגע לרווחי החברה, על החברה לשלם מס בנפרד וזאת על הרווחים בלבד. בתוך ההוצאות של החברה יחושבו עלויות המשכורות, שכירות, הוצאות נסיעות, פיתוח ועוד רבות נוספות.

חישוב המס

חישוב המס האישי יתבצע בהתאם לגובה המשכורת. חישוב המס של החברה יהיה על פי הרווחים כאשר גובה המס קבוע בחוק ואינו משתנה. כלומר, לחברה אין מדרגות מס אך ישנם מרכיבים רבים שהיא יכולה להזדכות עליהם במס לרבות רכישת רכבי חברה ונוספים.

OPAL

חשיבות הנהלת חשבונות לחברה

הנהלת חשבונות לחברה יכולה להיות גורם משמעותי לפיתוח העסקי. החברה צריכה להיות ממוקדת בפעילות העסקית שלה וכדי לעשות זאת היא צריכה רואה חשבון שיוכל לעזור לה להתנהל בצורה הטובה ביותר מול רשויות המס. מעבר לכך יתכן והחברה תצטרך מידע מפעם לפעם ותרצה להתייעץ עם גורם מוסמך בנוגע להשלכות הכלכליות של צעדים עסקיים שמתוכננים.

חשוב מאד למצוא משרד רואה חשבון אשר מכיר היטב את עולם החברות, שמבין את הצרכים שיכולים להיות לחברה ושזמין לענות על שאלות שיכולות לעלות. המשרד צריך לקדם את החברה, לתת לו את כל השירותים הנדרשים לו כולל הפקת משכורות, דו״חות, ביצוע הנהלת חשבונות כפולה ולייעץ כשהוא רואה כי ניתן לשפר את הפעילות העסקית מבחינת הצד הפיננסי וההתנהלות מול רשויות המיסים.

הנהלת חשבונות לחברה - OPAL - שירותי ראיית חשבון

השירותים הנכללים במסגרת הנהלת חשבונות לחברה

הקמת חברה

הקמת חברה היא הליך שיש לו השלכות משפטיות והשלכות חשבונאיות. רואה חשבון יכול לסייע בתהליך כשהוא עוזר לענות על שאלות בנוגע לכדאיות ההקמה, להיות מעורב בבניית התוכנית העסקית ולהראות את התמונה הצפויה בהתאם לתוכנית זו.

אמנם המחויבות היא להתייעץ עם עורך דין לצורך ההקמה (בין היתר הוא יסייע בבניית התקנון, בבחירת השם והרישום של החברה) אך כדאי לדעת שהתייעצות עם רואה חשבון יכולה לקדם את החברה כבר בתחילת הדרך. התייעצות ראשונית מסייעת לפעול בצורה המיטבית ולצאת לפעילות כשהדרך ברורה והחברה יודעת כיצד לפעול מבחינה חשבונאית.

הנהלת חשבונות כפולה

רואה החשבון הוא איש המקצוע שיבצע את הנהלת החשבונות לחברה. בהתאם לחומר שיימסר לו יוכל רו״ח לבצע רישום מדויק של כל ההכנסות וההוצאות של החברה, של הנכסים ושל ההתחייבויות העתידיות שלה. כל שורה חשובה וכל פרט יכול להשפיע על המיסים שתשלם החברה.

הנהלת חשבונות כפולה יכולה להתבצע על ידי רואה חשבון במיקור חוץ. החברה לא חייבת להעסיק את בעל המקצוע אצלה בחברה ובאפשרותה לקבל את השירות הטוב ביותר על ידי משרדנו בדיוק בזמן המתאים לכך.

הגשת דו״חות לרשות המיסים

כל עסק וחברה חייבים להגיש דו״חות קבועים לרשויות המיסים. על החברה לשלם מע״מ על פי חוק ולדאוג שרשויות המיסים יקבלו את המידע הנדרש על הפעילות. אחד מתפקידיו של רואה החשבון הוא לוודא כי החברה פועלת על פי חוק ולדאוג שכל הדיווחים יגיעו בזמן וכל התשלומים יבוצעו.

רואה החשבון יכול לקבל גישה (מוגבלת) לחשבון הבנק של החברה ולבצע עבורה את כל העברת הכספים והוא יכול להודיע לאחראי בחברה מה עליו לעשות ומתי, בהתאם להחלטת החברה והדרך שנוח לה להתנהל.

הפקת דו״חות פנימיים

לצד הפקת דו״חות לרשויות המיסים, החברה צריכה לא פעם לראות את המצב הפיננסי שלה ולשם כך יפיק רואה החשבון דו״חות שישמשו את החברה בלבד ולא ימסרו לצד שלישי. הדו״חות יכולים להשפיע על קבלת ההחלטות של החברה בנוגע להוצאות שהיא חושבת עליהן, פיתוח מוצרים חדשים, שינוי מיקום החברה ועוד.

הדו״חות הפנימיים ימסרו לחברה בהתאם לדרישה שלה ולא באופן קבוע (אלא אם רואה החשבון יתבקש לעשות זאת). המידע שיינתן לחברה יכול להיות מהותי בקבלת ההחלטות ולהשפיע על ההצלחה שלה.

חשבות שכר

הפקת משכורות צריכה להתבצע תוך התחשבות בחוק שמתאפיין במרכיבים רבים. מעבר לכך שהחברה צריכה לתת לעובדים את משכורתם, עליה לדאוג לתשלומי כל הזכויות הסוציאליות, תשלומי פנסיה ולשים לב כי לא בוצעו טעויות בתום לב.

חשב שכר במיקור חוץ עוזר לחברה להתנהל בצורה תקינה, חוקית ולהעסיק את העובדים בלי להתעסק בהפקת המשכורות. בין אם החברה מעסיקה עובד אחד או עובדים רבים, השירות מקל עליה לפעול על פי החוק ונותן לה ולעובדים רוגע בתחום זה.

OPAL

רואה חשבון עבור הנהלת חשבונות לחברה

הנהלת חשבונות היא מרכיב חשוב בניהול החברה. רישום ההכנסות, ההוצאות, ההתחייבויות והנכסים, הוא חלק בלתי נפרד מביצוע הנהלת חשבונות לחברה, אשר נקראת גם שיטה כפולה. מתוך כל הרישומים אפשר להוציא דיווחים שונים; לרשויות המס, לצורך קבלת החלטות בחברה ועל פי כל צורך שעולה

ישנן חברות גדולות אשר מעסיקות רואה חשבון במשרה מלאה  להנהלת חשבונות אך הרוב בוחרות לעבוד בצורה יעילה ולקבל את השירות במיקור חוץ על פי הצורך. משרדנו נותן שירותי הנהלת חשבונות עבור עסקים וחברות בסדרי גודל שונים ומתחומים מגוונים ובתוך כך קמעונאים, יצרנים, סטארט-אפים ורבים נוספים.

שירות הנהלת החשבונות ניתן במיקור חוץ כך שהחברה יכולה ליהנות ממענה מקצועי, להתייעץ בכל רגע וכל זאת בלי להתחייב להעסקה ישירה.

שולחן עבודה עם מחשבון וניירת מייצג עבודה של הנהלת חשבונות לחברה - OPAL
OPAL

שאלות ותשובות - הנהלת חשבונות לחברה

לוח עם כיתוב שאלות ותשובות בנושא הנהלת חשבונות לחברה - OPAL
הנהלת חשבונות לחברה - OPAL - שירותי רואה חשבון

כן. חברה בע״מ מחויבת להנהלת חשבונות כפולה ולכן היא צריכה להיעזר ברואה חשבון כבר מהשלבים הראשונים שלה. החברה יכולה להיפתח ללא רואה חשבון אך יכולה להרוויח ממעורבות שלו גם בפתיחה ולהתייעץ כיצד נכון להקים אותה.

חברה חייבת לבצע הנהלת חשבונות כפולה אך כדאי לדעת כי ישנם עסקים שעל פי חוק גם מחויבים לה. הנהלת חשבונות כפולה מפרטת לעומק את כל ההכנסות, ההוצאות, ההתחייבויות והנכסים של העסק ובכלל זה גם מפורטות פעולות עתידיות והשפעתן על המצב הפיננסי של החברה.

הדרך לבצע הנהלת חשבונות כפולה לחברה היא באמצעות משרד רואה חשבון מנוסה שכבר עובד עם חברות. בנוסף לכך כדאי לבדוק את אופן התקשורת מול המשרד, לוודא שאנשי המקצוע יכולים לסייע לחברה בגדילה ובצמיחה שלה.

בדרך כלל הנהלת חשבונות לחברה, אשר צריכה להיות כפולה, תהיה יקרה יותר כיוון שרואה החשבון צריך לבצע יותר פעולות. לצד זאת יש לזכור כי מדובר בביצוע יותר פעולות וקבלת תמונה פיננסית מדויקת שמאפשרת לעסק לקבל החלטות נכונות על בסיס נתונים.

בשלב הראשון יש לשאול מהם השירותים שהחברה צריכה ובהתאם למצוא את המשרד שמביא איתו ניסיון ושיודע לתת את כל השירותים הללו. אנו מנוסים בעבודה עם חברות ונותנים מענה מקיף של 360 מעלות. נשמח לשוחח ולהציג את ניסיוננו ושיטת העבודה שלנו.

הנהלת חשבונות כפולה מציגה את הנתונים בצורה מדויקת ולכן נקבע על פי החוק כי חברות וכן עסקים מסוימים חייבים בניהול חשבונות בשיטה זו.

שירותי הנהלת חשבונות לחברה כוללים מגוון רחב של פעולות. בתוך כך פתיחת החברה, דיווח לרשויות המס על פי החוק, הפקת דו״חות ביניים לפי הצורך, הפקת משכורות וכמובן ייעוץ לחברה. חשוב מאד למצוא את המשרד אשר מכיר היטב את צרכי החברה ושיוכל לספק את מכלול השירותים הנדרשים לה.

קודם כל חשוב למצוא משרד אשר עובד מול חברות ומכיר את כל הצרכים שלהן. לא כל מי שמבצע הנהלת חשבונות יודע ויכול לעבוד עם חברות ויש למצוא משרד מנוסה. בנוסף לכך רצוי מאד לבחור במשרד שעובד עם עסקים בעלי נישות דומות ולהקפיד לבחור במשרד שהתקשורת מולו נוחה ושזמין לענות על שאלות שונות שיכולות לעלות מפעם לפעם.

ההבדל המהותי ביותר הוא ההפרדה בין הבעלים לבין החברה. בעוד שבעוסק מורשה הבעלים הוא העסק ושניהם אחד מבחינה משפטית, בחברה בע״מ ישנה הפרדה בין השניים והחברה פועלת כישות עצמאית מנותקת מבעליה מבחינה משפטית. מתוך כך יש הבעלים הם העובדים של החברה או בעלי מניות ומקבלים כספים בהתאם.

השאלה לתשובה זו מורכבת מעט כשמדויק יותר לשאול האם לכל אחד כדאי לפתוח חברה בע״מ. תהליך פתיחת החברה ארוך יותר לעומת פתיחת עוסק מורשה, הוא דורש יותר פעולות, יותר הוצאות ולא תמיד ניהול חברה יהיה משתלם יותר מניהול עסק. לכן, כדאי מאד להתייעץ עם משרד הנהלת חשבונות לחברה שכבר התנסה בעבודה מול חברות, מכיר את תהליך הפתיחה והתפעול של החברות.

חברה בע״מ יכולה להיות משתלמת יותר מבחינה כלכלית לעומת עוסק מורשה וזאת בהנחה שהעסק מרוויח היטב. תשלום המס המקסימלי של החברה נקבע כאחיד וניתן להחיל יותר הוצאות על החברה לעומת העסק. כדי להבין את היתרונות ולראות האם אלו אכן יכולים לחול על העסק מומלץ להתייעץ עם הנהלת חשבונות לחברה.

הנהלת החשבונות צריכה לעמוד לרשות החברה על פי הצרכים שלה. חשוב מאד לבחור במשרד אשר עובד עם חברות, שמכיר את הצרכים, רצוי שיכיר גם את תחום העיסוק של החברה ושיהיה זמין לענות על שאלות שונות. המשרד צריך לספק את כל שירותי הנהלת החשבונות תחת קורת גג אחת ולייעץ לחברה.

דילוג לתוכן