הנהלת חשבונות לעצמאים

שירותי הנהלת חשבונות ושכר במשרד רואה חשבון OPAL כוללים: קליטה ועיבוד הכנסות והוצאות, התחשבנות מול הספקים, דיווחים שוטפים לרשויות המס, הפקת דוחות תקופתיים, הפקת משכורות לעובדים, חישובי הפרשות לפנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל ועוד

הנהלת חשבונות לעצמאים - OPAL - שירותי ראיית חשבון
OPAL

מהי הנהלת חשבונות לעצמאים

עצמאים צריכים להתנהל מול רשויות המיסים בהתאם לחוק. עליהם לבצע רישום מסודר של כל ההכנסות וההוצאות ולדווח על הפעולות השונות אחת לתקופה. רוב העצמאים אינם בקיאים בחוקי המס השונים ולמעשה הם פותחים את העסק עם חזון ומטרות ברורות. שירותי הנהלת חשבונות לעצמאים מאפשרים להם להתמקד בעסק תוך התנהלות תקינה מול רשויות המיסים.

תוכן עניינים
OPAL

התפקידים של הנהלת חשבונות לעצמאים

התפקיד של הנהלת החשבונות הוא לעמוד לצד העסק, לעזור לו לפעול בצורה תקינה מול רשויות המיסים ולהרוויח יותר. בהתאם לצורך, הנהלת החשבונות יכולה לתת לעסק שירותים שונים כשאלו יכולים להשתנות בהתאם לצרכים הדינמיים.

סיוע בפתיחת העסק

הגשת דו״חות לרשויות המיסים

מילוי הצהרת הון

הפקת משכורות

ייעוץ פיננסי ובנושא מס

סיוע בפתיחת העסק

הנהלת חשבונות יכולה לסייע עוד לפני פתיחת העסק ובתהליך הפתיחה. היא יכולה לבחון את הנתונים הנוכחיים, את התוכנית העסקית והפיננסית של העסק ולחוות דעה. כמו כן היא יכולה לסייע לעסק לקבל החלטות בנוגע לאמצעי המימון ולעזור בתהליך קבלת ההחלטות הראשוניות. לאחר שהתקבלה ההחלטה לפתוח את העסק, הנהלת החשבונות יכולה לבצע את כל התהליך מול הרשויות השונות בצורה מסודרת ומקצועית.

הגשת דו״חות לרשויות המיסים

הנהלת החשבונות יכולה לסייע לעסק בכל ההתנהלות מול רשויות המיסים. החל מדיווח למע״מ, מילוי דוח שנתי מס הכנסה, הצהרת הון ותכנון מס. אלו חלק מהפעולות שהנהלת החשבונות יכולה לבצע עבור העסק ובכך לעזור לו להתמקד בפיתוח העסקי. התפקיד של העסק הוא לבצע רישום מסודר של הפעולות השונות והוא יכול להעביר את פירוט ההכנסות וההוצאות למשרד שידאג להעביר את המידע בצורה תקינה לרשויות.

מילוי הצהרת הון

רוב העסקים נדרשים למילוי הצהרת הון לאחר כשנת פעילות. בהצהרה יש לספק פרטים בכל הנוגע לנכסים השונים של בעל העסק. המטרה של רשויות המיסים היא לא רק לדעת מה המצב הנוכחי של בעל העסק אלא לבצע השוואות עתידיות בין ההצהרה הנוכחית לזו שתבוא אחריה. הרשויות ירצו ״לחבר״ בין המצב הנוכחי, העתידי ולראות כי הנתונים תואמים את ההכנסות שהוצהרו. לכן, חשוב מאד להתייחס בכובד ראש לנושא ולהקפיד על הצהרת הון תקינה.

הפקת משכורות

כל עסק אשר מעסיק עובד או עובדים חייב להפיק משכורות על פי חוק ובתוך כך לא רק לשלם את גובה המשכורת אלא גם לדאוג לכל ההפרשות הנדרשות. חוקי ההעסקה מורכבים מאד והנהלת חשבונות לעצמאים יכולה לבצע גם הפקת משכורות, לפי הצורך ובהתאם לחוק. בצורה זו העסק והעובדים יכולים להיות רגועים כי כל הכללים נשמרים והפעילות מתבצעת בצורה תקינה ומיטבית עם כל הצדדים.

ייעוץ פיננסי ובנושא מס

לכל אורך הפעילות על העסק לחשוב על הצד הפיננסי ובתוך כך על תשלומי המס ועל היכולת להפחית אותם. לעסק יש חובות כלפי רשויות המיסים אך גם אפשרויות והזדמנויות שחשוב לנצל בצורה חוקית. הנהלת החשבונות יכולה להסתכל על התמונה המלאה של העסק, להבין מהן האפשרויות שעומדות לפניו, יועץ מס יכול לייעץ ולתכנן את ההתנהלות כך שהעסק ישלם מינימום מיסים וכל זאת כשהוא פועל באופן חוקי.

OPAL

עסקים עובדים עם הנהלת חשבונות במיקור חוץ

חברות או עסקים גדולים יכולים להחזיק במחלקת הנהלת חשבונות אך רוב העסקים מעדיפים מיקור חוץ. בצורה זו העסק משלם לרואה חשבון רק על השירות הנדרש לו, על פי צרכיו המשתנים והוא מרוויח מכך שלא מתקיימים יחסי עובד-מעביד על כל המשתמש מכך.

הנהלת החשבונות יכולה לספק לעצמאי שירותים מגוונים וזאת בדיוק על פי הצורך כאשר במידה והעסק זקוק ליותר שירותים, ניתן לתמחר זאת ובמידה וכבר לא יהיה צורך באותם שירותים, העסק לא יצטרך לשלם עליהם. מיקור חוץ הוא השיטה הפשוטה והנוחה לניהול החשבונות עבור רוב העסקים.

הנהלת חשבונות לעצמאים - OPAL - שירותי רואה חשבון
OPAL

הנהלת חשבונות לעוסק פטור - שאלות ותשובות

הנהלת חשבונות לעצמאים - OPAL

 הנהלת חשבונות לעצמאים היא הגורם אשר מסייע לו לבצע את כל הדיווחים והפעולות הפיננסיות מול רשויות המס. הנהלת החשבונות יכולה לסייע בביצוע פעולות שונות לרבות: הגשת דו״חות בזמן, הפקת משכורות, מילוי הצהרת הון, ייעוץ ופעולות נוספות.

 הנהלת חשבונות טובה עומדת לרשות העסק על פי הצרכים שלו ועוזרת לו להתנהל בצורה תקינה מול רשויות המס. בכך היא מאפשרת לעסק להתמקד בפעולות של פיתוח וקידום. הנהלת חשבונות לעצמאים מקלה על הליך הגשת הדו״חות והרבה יותר מכך, היא יכולה לייעץ לעסק ולעזור לו להשאיר יותר כסף בתוך העסק.

 אנחנו חיים בעולם דיגיטלי ולכן חשוב למצוא משרד הנהלת חשבונות לעצמאים שיהיה זמין עבור העסק. המשרד צריך לתת מענה על פי דרישה, להיות בעל ניסיון קודם בתחומים שקרובים ורלוונטיים לעסק ולהציע תקשורת טובה ופשוטה. רוב העסקים יכולים לבחור את המשרד הטוב ביותר ללא מגבלת מיקום בארץ.

 בבחירת הנהלת חשבונות לעסק יש לבדוק את המשרד, מהם השירותים שלו, האם הוא ותיק ומנוסה וגם את התקשורת מולו. כדאי לזכור כי הנהלת החשבונות טובה תקדם את העסק, היא תעניק לו רוגע בכל הנוגע לביצוע דיווחים ותיתן מענה לשאלות מהותיות בזמן אמת. לכן, חשוב לתת תשומת לב רבה לבחירת המשרד ולבדוק גם את החיבור האישי בין הצדדים.

 הנהלת החשבונות יכולה לבחון את התוכנית העסקית, את אמצעי המימון ולייעץ כיצד אפשר להתחיל את העסק בצורה המיטבית מבחינה כלכלית. לאחר שהתקבלה ההחלטה לפתוח את העסק הנהלת החשבונות תוכל לבצע את התהליך עבור העסק, במינימום התעסקות מצידו ובצורה הנכונה והמהירה ביותר.

 עלות הנהלת החשבונות נקבעת לרוב בהתאם לשירותים שהעסק צורך. לרוב עוסק פטור אשר זקוק לשירות הגשת דו״ח שנתי ישלם פחות לעומת עוסק מורשה אשר זקוק לדיווחים לאורך השנה. כמו כן, אם יש צורך להפיק משכורות העלות תהיה גבוהה יותר. כדאי לקבל הצעת מחיר ספציפית לעסק לאחר הגדרת הצרכים השונים הנוכחיים ואלו שיכולים לעלות בעתיד.

דילוג לתוכן