משרד רואה חשבון

משרד רואה חשבון מספק שירותים פיננסיים שונים לעסקים, חברות ושכירים ועם זאת הוא מסייע בשירותי ייעוץ לצד ביצוע פעולות חשבונאיות שונות

ניירת על השולחן ואיש עם כרטיס ביקור עם כיתוב - משרד רואה חשבון - OPAL
OPAL

שירותי משרד רואה חשבון

משרד רואה חשבון יכול לתת שירות לכל סוגי הלקוחות ללא קשר להיקף הכנסותיהם. המטרה של המשרד היא להקל על כל לקוח ולקוחה, לעשות סדר בנושא החשבונאי על כל חלקיו ולאפשר התנהלות חכמה וחוקית מול רשויות המס.

פתיחת עוסק פטור או עוסק מורשה

על מנת להציע שירות בתשלום או למכור סחורה יש לפתוח עסק ולהפיק חשבוניות וקבלות בהתאם לחוק. כדי לפתוח עוסק פטור או מורשה חשוב קודם כל להבין את ההבדלים בין השניים, להסתכל על ההזדמנויות אך גם להתחשב במגבלות. לאחר מכן יש להגיע אל משרדי המע"מ, מס הכנסה וביטוח לאומי לפתיחת התיק.

במקום למלא טפסים ולעבור בין הרשויות השונות, ניתן לפנות למשרד רואה חשבון וליהנות משירות מקצועי ומהיר של פתיחת התיק. כדאי לדעת כי תהליך הפתיחה יכול להשפיע על תשלומי המקדמות ולכן רצוי להתייעץ מראש ולבחון כיצד נכון לעסק החדש לפעול.

פתיחת חברה בע"מ

תהליך פתיחת חברה בע"מ מורכב בהרבה לעומת פתיחת תיק עוסק מורשה או פטור. בתהליך יהיה מעורב עורך דין מטעם החברה לעתיד וחשוב מאד להתייעץ עם רואה חשבון כדי להבין את כל ההשלכות של החברה ולתכנן נכון את המבנה שלה. תכנון נכון יכול לחסוך בעלויות בעתיד וכן ליצור מבנה אשר מתאים לבעלים.

משרד רואה החשבון אשר ילווה את הליך פתיחת החברה יוכל להמשיך ללוות אותה לאורך הפעילות שלה כשזו תידרש להנהלת חשבונות כפולה. מומלץ לוודא כי רואה החשבון מנוסה בתהליכים אלו וכי המשרד יכול לספק שירותים התואמים את אופי הפעילות העתידי.

שירותי הנהלת חשבונות ושכר

חברות ועסקים זקוקים לשירותי הנהלת חשבונות. במסגרת השירות המשרד מספק דיווחים שוטפים לעסק ולרשויות, מכין את המשכורות לעובדים ודואג לביצוע ההפרשות על פי החוק. חוקי ההעסקה מורכבים והמשרד יפיק את תלושי השכר תוך עמידה בכל הדרישות ובעת הצורך יוכל לטפל בנושא הפיצויים.

הנהלת החשבונות מתבצעת במיקור חוץ וכך העסק או החברה יכולים לחסוך בהעסקת כוח אדם ולצרוך את השירות בדיוק על פי הצורך. ברגע שהעסק משנה את המבנה שלו, הוא יכול לפנות למשרד ולשנות את היקף העבודה מולו.

ייעוץ ותכנון מס

חוקי המס מורכבים ובהבנתם מאפשרים לחסוך כסף רב. שירות ייעוץ ותכנון מס מיועד לחברות, עסקים ושכירים שהכנסתם, ממשכורת או גורמים נוספים, גבוהה. ייעוץ ותכנון מס הוא הליך לגיטימי אשר מאפשר לחסוך בעלויות המס וכל זאת במסגרת החוק.

בתהליך נבחנים כל המיסים הרלוונטיים, נבחנות העסקאות השונות של משלם המס, מביאים לידי ביטוי את העדכונים האחרונים ויוצרים תוכנית שמטרתה להפחית את תשלום המס. ידע והבנת החוק יכולים להיות שווים הרבה מאד כסף.

שירותי ביקורת פנים

רואה חשבון מבקר מעניק לחברה חוות דעת חיצונית על הדו"חות הנוכחיים שלה. חוות הדעת מאפשרת לחברה לראות את מצבה הפיננסי ולקבל החלטות כלכליות. המטרה של הביקורת היא לסייע לחברה לראות את התמונה המלאה כאשר הביקורת מתבצעת על ידי גורם בלתי תלוי.

עריכת דו"חות חודשיים או דו-חודשיים

כל עסק וחברה צריכים לדווח על ההכנסות לרשויות המס. עריכת דו"חות חודשיים או דו-חודשיים היא אחת הפעולות החשובות בהתנהלות חוקית ותקינה. המשרד מבצע את הפעולות הנדרשות, מטיפול במסמכים ועד הגשה שלהם לרשויות הנדרשות בכך.

ייצוג מקצועי מאפשר לא רק לעמוד בחוק ולהתנהל בצורה תקינה אלא יכול לסייע לעסק או לחברה לחסוך כספים. כחלק מתפקידו, משרד רואה החשבון יבחן את כלל ההכנסות וההוצאות, יבדוק האם בוצעו תשלומי מס עודפים ויבטיח כי כל דו"ח יוגש בזמן.

עריכת והגשת דו"חות שנתיים למס הכנסה

הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה מאפשרת לרשות לדעת מה היו הכנסות הנישום ולקבוע את גובה תשלום המס. חובת הגשת הדו"ח השנתי חלה על עסקים, חברות ולא רק. שכירים בעלי הכנסה שנתית גבוהה, בעלי דירות, הכנסה שמקורה בחו"ל ונוספים יכולים להידרש להגשתו.

הכנת הדו"ח השנתי דורש הבנה מעמיקה כיוון שהיא משפיעה על גובה תשלום המס של השנה הקודמת ועל מקדמות המס לשנה הבאה. לכן, יש להקפיד על מתן מידע מדויק, מקיף ולדאוג להגיש את הדו"ח עד לתאריך היעד.

הצהרת הון

כל בעל עסק נדרש להגיש הצהרת הון אחת למספר שנים. לרוב, הבקשה להצהרה הראשונה תגיע לאחר כשנה עד שנתיים מפתיחת העסק ולאחר מכן אחת לתקופה. הצהרת ההון הראשונה נותנת לרשות המיסים תמונה על הונו של בעל העסק או החברה והיא תשמש בעתיד לצורך השוואה עם ההצהרות הבאות.

בהצהרה השנייה וזו שתבוא אחריה, רשות המיסים תוכל לבחון את ההון הנוכחי של המצהיר ולבדוק אם השינוי תואם את ההכנסה שדווחה לאורך השנים. מכאן אפשר להבין כי כל הצהרה חשובה וכי יש להקפיד על מסירת כל הפרטים אשר יכולים להיות רלוונטיים ולהצביע על ההון של המצהיר.

פתרונות אשראי ומימון

עסקים וחברות מסתמכים לא פעם על אשראי ומימון חיצוני. שני אלו יכולים להשפיע על יכולת המינוף של העסק ועל העלויות של אותו מינוף. תפקידו של משרד רואה חשבון הוא לבחון את הפתרונות הקיימים ואת התאמתם לעסק או לחברה, לאתר חלופות משתלמות יותר ולפעול עבור העסק למימושן.

המשרד יכול לעזור לעסק בהקמה, עסק שזקוק למימון לצורך מינוף ועסק שנמצא בקשיי תזרים כדי לאתר ולהשיג את המימון המתאים.

תוכן עניינים

אודות משרד רואה חשבון - אראל אלחנן - OPAL
מי אנחנו?

משרד רואי חשבון OPAL - נעים להכיר

משרד רואי חשבון OPAL ועומד בראשו רו"ח אראל חנן מעניק שירותי ראיית חשבון מקיפים לעסקים, שכירים, חברות וארגונים, מקצה לקצה. 

תפקידנו מתחיל בהכוונה להקמת העסק מול הרשויות, חישובי ההשקעה וכדאיות וממשיך במתן שירותי ראיית חשבון, ייצוג מול רשויות המס ותכנון מס חכם.

השירותים של משרד רואה חשבון שלנו: הנהלת חשבונות ושכר, רואה חשבון לחברות, תיאום מס, החזר מס, יועץ מס, פתיחת עסק מורשה, פתיחת עסק פטור, הקמת חברה בע"מ, גילוי מרצון, הגשת דוחות שנתיים, הצהרת הון, ביקורת פנים בחברות"

אנו כמשרד רואי חשבון וותיק מבינים שהתנהלות חשבונאית נכונה, תכנון מס יצירתי והתנהלות חכמה מול הרשויות הם נושאים חשובים וקריטיים להצלחת העסק ולכן אנו מביאים את הניסיון הרב שלנו ואת אנשי הצוות המנוסים ביותר כדי ללוות את בעל העסק לצמיחה ורווחיות.

OPAL

כל השירותים של משרד רואה חשבון בסרטון אחד קצר - כנסו לראות

נגן וידאו אודות מחשבון שמייצג כלי עבודה של משרד רואה חשבון - OPAL
OPAL

מי זקוק לשירותי משרד רואה חשבון?

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

עוסק פטור

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

עוסק מורשה

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

חברות

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

שכירים

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

עמותות

 

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

עוסק פטור

עוסק פטור אינו מגיש הצהרה למע"מ ועליו להגיש דו"ח שנתי בלבד אחת לשנה. עם זאת, לדו"ח השנתי השפעה על גובה המס ולכן רואה חשבון לעוסק פטור יכול לסייע בהגשת הטפסים, בדיקות תקינותם ובחינה האם העסק זכאי להחזר מס ואם עליו להוסיף מס, האם ישנה דרך להפחיתו.

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

עוסק מורשה

עוסק מורשה צריך להגיש דו"חות למע"מ ולהגיש דו"ח שנתי. רואה החשבון יכול לסייע בכך ובנוסף, לעזור בבחינת התמונה הכלכלית המלאה של העסק, לייעץ בנושא המס ובמידה וישנם עובדים בעסק, לתת שירות הנהלת חשבונות והפקת תלושי שכר.

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

חברות

חברות בע"מ מחויבות לביצוע הנהלת חשבונות כפולה והגשת דו"חות לאורך השנה. רואה חשבון לחברות יוכל לסייע בכך, בתכנון מס, ביצוע הנהלת חשבונות, ביקורות חיצוניות ועוד. השירות ניתן במיקור חוץ כשהוא יכול להיות נקודתי בנושא אחד או מקיף את כל צרכי החברה.

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

שכירים

שכירים בעלי משכורת גבוהה, הכנסות נוספות למקום העבודה, שמשקיעים בבורסה ונוספים, צריכים לא פעם סיוע של רואה חשבון לצורך הגשת דו"ח שנתי או תכנון מס.

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

עמותות

עמותות, חברות לתועלת הציבור ומלכ"רים חייבים נוכחות של רואה חשבון לעמותות, שיוכל לסייע בתפעול תקין של העמותה. משרד רואה חשבון מביא ידע חשוב לניהול נכון ותקין של העמותה ובכך הוא מבטיח את המשך קיומה הן מבחינה פיננסית והן מבחינת אישור פעילות על ידי הרשויות.
OPAL

תפקידו של משרד רואה חשבון בעידן הדיגיטלי

העולם מתקדם בצעדי ענק אל עבר תהליכים דיגיטליים. היום עסקים וחברות יכולים ליהנות מניהול חשבונות והפקת מסמכים באמצעות תוכנות דיגיטליות. המעבר לאמצעים דיגיטליים מקלים על ניהול העסק או החברה. הוא הופך את איסוף המסמכים ושמירתם לפשוט יותר מאי פעם ואת העברת החומר למשרד רואי החשבון לקל יותר מאי פעם.

לצד הפתרונות הטכנולוגיים והדיגיטליים, ישנם מספר דברים אותם אי אפשר להחליף בתוכנה והם הידע והשירות המותאם באופן אישי. משרד רואה חשבון מסתכל על העסק או החברה כמכלול ובוחן כיצד הוא יכול לסייע להם לגדול ולצמוח. הדבר יכול לבוא לידי ביטוי בתכנון מס, הפקת משכורות, דו"חות ובמתן המלצות וייעוץ פיננסי חיצוני.

ביכולתו של רואה החשבון לראות את התמונה המלאה של העסק או החברה. הוא יכול לזהות אתגרים, קשיים וגם הזדמנויות ולהתאים את השירות באופן אישי. נכון להיום, אין אף תוכנה שיכולה להציע לעסק או לחברה שירות שכזה וידע שניתן בהתאם למצב הנוכחי. כשרואה החשבון עושה את עבודתו הוא בוחן כיצד הוא יכול לעזור למי שנמצא מולו להרוויח יותר כסף, לנצל הזדמנויות פיננסיות ולצד זאת, להתנהל על פי החוק מול רשויות המיסים.

יד לוחץ על מסך טאץ שמקרין מחשבון עם סימני דולר המייצגים תפקידו של משרד רואה חשבון בעידן הדיגיטלי
OPAL

בחירת רואה חשבון

בחירת משרד רואה חשבון צריכה להביא בחשבון את כל צרכי העסק או החברה כשתחילה יש לחשוב מהן הציפיות מהמשרד. האינטרס של העסק צריך להיות מציאת משרד שיכול לתת לו מענה לכל הצרכים, הנוכחיים ואלו שיעלו בעתיד ולכן ישנה משמעות לשירותים אותם המשרד יכול לספק. יש לזכור כי יכול להיות שכרגע העסק זקוק לשירות מסוים אך בעתיד הצורך יגדל ויתרחב.

כיוון שהיום אפשר לבצע פעולות רבות, כולל שיחות ייעוץ, גם מרחוק, לא תמיד ישנה חשיבות למיקום המשרד וחשוב יותר הניסיון, הידע והיכולות שלו. יש לבדוק כי המשרד מתמחה בכל התחומים ובסוג הישות המיוצגת. בנוסף לכל אלה, חשוב מאד למצוא משרד שקל ונעים לפנות אליו. רואה החשבון הוא אמנם איש מקצוע אשר צריך דבר ראשון לסייע ללקוח להתנהל בצורה כלכלית נכונה, אך הוא יכול לתת מענה רחב ולשם כך חשוב שהתקשורת תהיה טובה.

בשיחה הראשונה עם המשרד כדאי לשמוע על השירותים השונים שהוא מספק, על הניסיון שהוא מביא איתו ולהבין את התפיסה הכללית שלו. יש לבדוק שישנו חיבור טוב בין הצדדים וכי נעים לפנות אל רואה החשבון עם שאלות שונות, שהוא קשוב ומוכן לסייע. לאחר מכן אפשר לבחור את השירותים הנדרשים מהמשרד ולבקש הצעת מחיר לשירות. לאחר בחירת משרד רואה החשבון אפשר להתחיל לעבוד יחדיו באופן שוטף או לפי ההסכם בין הצדדים. חשוב לפנות למשרד בכל שאלה ועניין שיכול להשפיע על ההתנהלות מול רשות המיסים או על ההתנהלות הפיננסית בעסק.

שולחן עבודה עם מקלדת לבנה משקפייים ספל לבן עם קפה וזכוכית מוגדלת מייצג בחירת רואה חשבון
OPAL

אתם שואלים - משרד רואה חשבון עונה

קוביות צבעוניות עם כיתוב באנגלית מייצגים משרד רואה חשבון – שאלות ותשובות

משרד רואה חשבון מספק שירותים נרחבים הקשורים בתחום הפיננסי והתנהלות מול רשויות המיסים. רוב המשרדים מתמקדים בשלושה שירותים מרכזיים: ביקורת חשבונאית, טיפול בהתנהלות מול רשויות המס, מתן חוות דעת מקצועית בנושאים פיננסיים. 

משרד רואה חשבון טוב יהיה כזה שיוכל להיות פנוי לענות על שאלות, כן בכל השירותים שהוא מספק וכזה שאפשר לפנות אליו עם שאלות שונות. רצוי מאד שהמשרד יהיה מנוסה בעבודה עם עסקים הדומים לזה שלך מבחינת גודל, מיקום העבודה והאתגרים שעומדים מולך.

מבחינה חוקית עוסק פטור לא חייב משרד רואה חשבון אך הוא יכול להרוויח מכך. המשרד יכול לבצע את הדו"ח השנתי, לבחון אם ניתן להפחית את תשלומי המס ולייעץ לאלו שרוצים להתנהל נכון ולגדול ואולי אף להפוך לעוסק מורשה.

לשאלה זו אין תשובה אחת אחידה כיוון שכל עסק זקוק לשירותי משרד רואה חשבון שונים. בדרך כלל שיחת ההיכרות הראשונית מול המשרד תתבצע ללא עלות ולאחריה אפשר יהיה לקבל הצעת מחיר לשירות חודשי או שנתי.

משרד רואה חשבון יכול לסייע לעסק בשלבים שונים שלו, מההקמה דרך הניהול ובצומת דרכים. היכולת לראות את התמונה הפיננסית המלאה, את פוטנציאל העסק, מובילה לכך שרואה החשבון יכול לסייע למעשה בכל שלב של העסק.

כן. למעשה זו אחת הסיבות הנפוצות לכך שעסקים פונים למשרד רואה חשבון וזאת למרות שהוא יכול לבצע עוד פעולות רבות כמו הפקת דו"ח רווח והפסד, בחינת חלופות מימון, ייעוץ ועוד.

משרד רואי חשבון OPAL ממוקם במרכז הארץ ונותן שירותים לבעלי עסקים בפריסה ארצית ובחו"ל

דילוג לתוכן