הנהלת חשבונות לעוסק מורשה

שירותי הנהלת חשבונות ושכר במשרד רואה חשבון OPAL כוללים: קליטה ועיבוד הכנסות והוצאות, התחשבנות מול הספקים, דיווחים שוטפים לרשויות המס, הפקת דוחות תקופתיים, הפקת משכורות לעובדים, חישובי הפרשות לפנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל ועוד

הנהלת חשבונות לעוסק מורשה - OPAL
OPAL

מה כוללת הנהלת חשבונות לעוסק מורשה

הנהלת חשבונות כוללת בתוכה את כל הפעולות החשבונאיות אשר מתבצעות בעסק. כל עסק חייב לבצע דיווחים לרשויות המס בצורה תקינה ובזמן והנהלת החשבונות יכולה לבצע את הדיווחים בהתאם לנתונים שמתקבלים ממנו. בנוסף לכך, הנהלת חשבונות לעוסק מורשה יכולה לעזור לעסק להבין את מצבו הפיננסי על ידי הפקת דו״חות, בחינת הנתונים השונים ולענות על שאלות שונות שיכולות לעלות במהלך הפעילות.

תוכן עניינים

OPAL

5 טיפים לביצוע הנהלת חשבונות בעסק

הנהלת החשבונות עומדת לרשות העסק כאשר ישנן פעולות שהעסק עצמו יכול לבצע כדי שהפעילות שלו תהיה תקינה וכדי להגדיל את הרווחים. אלו הם טיפים שרצוי שכל עוסק מורשה יאמץ:

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

רישום מדויק בזמן אמת

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

מעקב אחר ההוצאות

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

הפרדה בין העסק לבית

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

תכנון מיסים

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

התייעצות על פי הצורך

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

רישום מדויק בזמן אמת

על העסק להקפיד על רישום של כל ההכנסות בזמן אמת וכדאי מאד שהוא יקפיד גם על רישום של כל ההוצאות. על העסק לדווח על כל עסקה ולהפיק קבלה ברגע שמתקבל תשלום. רישום בזמן אמת אינו רק הכרח אלא מאפשר להגיש דיווחים בזמן ולדעת מה מצבו הפיננסי האמיתי של העסק. יש לציין כי העסק צריך לדווח על העסקאות השונות אך אין להוציא קבלה אם התשלום על המוצר או השירות עוד לא התקבל.

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

מעקב אחר ההוצאות

כדאי מאד לבצע מעקב מתמיד אחר כל ההוצאות של העסק וזאת כדי לדעת מה המצב הפיננסי של העסק וכן כדי לנכות את ההוצאות. עוסק מורשה יכול לנכות את המע״מ מהרכישות השונות המותרות לו והוא יכול להזדכות במס על ההוצאות שלו. רישום בזמן אמת, הקפדה על מעקב ההוצאות, מאפשרים לעסק לדעת מה מצבו הפיננסי, לתכנן את התשלומים העתידיים ולהיות מוכן לכל ההוצאות שעשויות להגיע.

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

הפרדה בין העסק לבית

עוסק מורשה לא חייב לפתוח חשבון בנק נפרד ובוודאי לא חשבון עסקי אך רצוי מאד לפתוח חשבון נפרד, להחזיק כרטיס אשראי שמיועד רק להוצאות העסק ולהקפיד על הפרדה בין ההכנסות וההוצאות של העסק ושל הבית. לעתים העסק יכול להזדכות על הוצאות מסוימות של הבית (למשל עסקים שעובדים מהבית יכולים להזדכות באופן יחסי על תשלומי הארנונה) אך רצוי שהרישום יהיה נפרד בין הבית והעסק וזאת למען ההצלחה העסקית.

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

תכנון מיסים

כל בעל עסק צריך להכיר את ההזדמנויות אשר עומדות לפניו וכל זאת תוך פעילות על פי החוק. תכנון נכון של המס יכול להתבצע בשלבים שונים של השנה ובוודאי לקראת סוף שנת המס. רצוי מאד לפנות להנהלת החשבונות, לבחון יחד איתה מהן ההזדמנויות ולראות אילו מהן מתאימות לעסק מבחינה פיננסית. תכנון נכון משאיר בסופו של דבר יותר כסף בתוך העסק ומאפשר לו לפעול בצורה תקינה וחוקית.

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

התייעצות על פי הצורך

המטרה של הנהלת חשבונות היא לסייע לו במידת הצורך ובתוך כך לענות על שאלות שונות שיכולות לעלות מעת לעת. העסק יכול להיעזר בהנהלת החשבונות להגדלת הרווחים, להתנהלות נכונה מול רשויות המס ובתכנון ההוצאות. כל שאלה יכולה להיות משמעותית והיום אפשר לתקשר גם באימייל כך שהעסק יכול לשלוח שאלה ולקבל תשובה תוך זמן קצר. במידת הצורך כמובן ניתן לקבוע פגישה ולרדת לעומקם של הדברים.

OPAL

בחירת הנהלת חשבונות לעוסק מורשה

על העסק לבחור בהנהלת חשבונות אשר יכולה לעזור לו לגדול ולצמוח. העסק צריך מישהו שיעזור לו להתנהל מול רשויות המיסים אך הנהלת החשבונות יכולה לבצע יותר מכך. חשוב לבחור במשרד אשר יכול לספק את כל השירותים שהעסק זקוק להם וכדאי שיהיה לו ניסיון כלשהו עם תחומים שקרובים לזה של העסק. כמו כן נקודה חשובה היא בחינת התקשורת בין הצדדים, זמינות של רואה חשבון ואופן קבלת התשובות.

הנהלת חשבונות לעוסק מורשה - OPAL - שירותי רואה חשבון
OPAL

הנהלת חשבונות לעוסק מורשה - שאלות ותשובות

הנהלת חשבונות לעוסק מורשה - OPAL - משרד רואה חשבון

המטרה של הנהלת החשבונות היא לסייע לעסק בפעולות השונות מול רשויות המיסים ובפעולות פנימיות. הנהלת חשבונות טובה יכולה להקל על העסק בכל הנוגע התנהלות ובקבלת החלטות אשר יכולות להשפיע על ההצלחה שלו.

הנהלת החשבונות מבצעת עבור עסק פעולות שונות שמקלות עליו בהתנהלות מול רשויות המיסים. מעבר לכך, זה הגורם לפנות אליו עם שאלות אשר יכולות להשפיע על ההצלחה של העסק כמו תכנון ההוצאות העתידיות, תכנון מס וקבלת החלטות משמעותיות כמו העסקת עובדים, רכישת ציוד יקר, מיזוג עם עסק נוסף ועוד.

כן. מעבר לכך שהעסק צריך להגיש דו״חות לרשויות המס, לעתים יש צורך בהפקת דו״חות פנימיים וזאת כדי לבחון את המצב הפיננסי האמיתי של העסק. בין היתר אפשר להפיק דו״ח רווח והפסד, לבחון את הכדאיות של הפעולות השונות ואת העלויות האמיתיות של המוצרים השונים. הנהלת החשבונות יכולה לספק מידע רחב וחיוני לעסק.

קודם כל חשוב לבחור בהנהלת חשבונות שתהיה זמינה ותוכל לענות על כל צרכי העסק. בנוסף כדאי מאד להיות בקשר מדי פעם, להגיש את כל המידע על העסק בזמן, להקפיד על רישום מדויק בזמן אמת ולפנות עם כל שאלה. אם ישנו ספק בנוגע לפעולות שונות, חשוב מאד להעלות אותו מול הנהלת החשבונות ולקבל תשובות מקצועיות שיקדמו את העסק.

הנהלת חשבונות לעוסק מורשה יכולה לכלול שירותים רבים כולל: הפקת דו״חות לרשויות המס ודו״חות פנימיים, הפקת משכורות, מילוי הצהרת הון, ייעוץ מס ועוד פעולות רבות נוספות. כמו כן הנהלת החשבונות מספקת מענה לשאלות שונות שעולות בעסק ושיכולות להשפיע על ההצלחה העסקית.

הנהלת חשבונות לעוסק מורשה במיקור חוץ מאפשרת לעסק ליהנות מכל השירותים שהוא זקוק להם וכל זאת בלי לקיים יחסי עובד-מעביד. למעשה, רוב העסקים פונים להנהלת חשבונות במיקור חוץ פשוט כי אין להם את הצורך להעסיק מנהל חשבונות במשרד חלקית או מלאה. בצורה זו העסק יכול לקבל את כל השירותים הנדרשים לו, בזמן המתאים ולשלם רק על השירות שניתן לו.

דילוג לתוכן