רואה חשבון לעצמאיים

OPAL

שירותי ראיית חשבון לעצמאיים

משרד רואי חשבון OPAL מספק שירותי ראיית חשבון מקיפים לעצמאיים. במסגרת תפקידנו אנו מסייעים לעסקים בתהליך הפתיחה, בחינת הרעיון העסקי (מהפן הכלכלי), מסייעים בכל הנוגע להתנהלות מול רשויות המיסים ומעניקים ייעוץ לעסקים בנושאי מיסוי ונושאים נוספים שיכולים לעזור להם בצמיחה וגדילה. חשוב לנו לספק את השירות הטוב ביותר ואנו עושים זאת עם צוות מקצועי, עשיר בידע ובעל ניסיון רב בתחום.

שולחן עבודה של רואה חשבון לעצמאים - OPAL

תוכן עניינים

OPAL

5 טיפים לבחירת רואה חשבון לעצמאיים

רואה החשבון יכול להיות בעל המקצוע אשר מעניק לעסק ״חיים שקטים״ בכל הנוגע להתנהלות החשבונאית שלו. מעבר לכך, הוא יכול לעזור לו לצמוח ולגדול וזאת בזכות יכולתו להסתכל על התמונה הפיננסית במלואה במקצועיות ואובייקטיביות.

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

מומחיות בתחום העיסוק

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

מתן שירותים המתאימים לעסק

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

ליווי הכולל תכנון מס

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

עבודת צוות

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

תקשורת טובה בין המשרד לבין העסק

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

מומחיות בתחום העיסוק

על רואה החשבון להיות מומחה בתחום שהעסק זקוק לו. ישנם בעלי מקצוע אשר מתמקדים בהגשת דו״חות לרשויות המס, אך ישנם כאלו ששמים דגש על מתן מענה מלא ובתוך כך שירותי ייעוץ פיננסי, תיאום ותכנון מס, שירותי שכר ונוספים. גם עסק קטן וגם עסק גדול זקוקים לרואה חשבון שיעמוד לרשותם ברגעים החשובים ולדעת כי הם יכולים לפנות להתייעצות ולקבלת השירות הנדרש על פי הצורך.

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

מתן שירותים המתאימים לעסק

ישנם מצבים בהם העסק זקוק לשירותים מורכבים יותר מאשר ייצוג מול רשויות המיסים (שגם זה תפקיד חשוב). רואה חשבון לעצמאיים יכול לסייע בנושא הפיננסי בצורה מקיפה ובתוך כך בחינת האשראי העסקי, בדיקת זכאות להלוואות ומענקים ונוספים. במקרה שהעסק נמצא בתחום ייחודי כמו מסעדה, ייבוא, ייצור ואחרים, כדאי לבדוק כי לרואה החשבון יש ניסיון ויכולת לתת מענה על הצרכים הייחודיים של העסק.

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

ליווי הכולל תכנון מס

כל עסק צריך להתכונן לנושא תשלומי המס. החל מקביעת המקדמות ועד לבחינה מדוקדקת על מה העסק יכול להזדכות וכיצד, יש למצוא רואה חשבון אשר מבצע תכנון ותיאום מס. תפקידו של רואה חשבון לעצמאיים הוא לעזור לעסק לגדול ולצמוח ולעשות זאת תוך בחינת כל מרכיבי העסק. גם עמותות צריכות למצוא רואה חשבון לעמותות שיוכל לעזור לה לתכנן נכון את נושא המס ולמצות את הזכויות שלו בצורה המיטבית.

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

עבודת צוות

מעבר לכך שרוב העסקים יכולים להרוויח מייצוג מול רשויות המס, העסקים יכולים להזדקק לשירותים נוספים של הנהלת חשבונות, חשב שכר במיקור חוץ ונוספים. בבחירת רואה חשבון לעסק יש לבדוק מהם השירותים שהמשרד יכול לספק, מיהם האנשים שעובדים במקום, מהו הניסיון שלהם והאם יש להם מומחיות בתחום או לא. צוות מקצועי יוכל לתת מענה לעסקים קטנים, גדולים ולחברות.

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

תקשורת טובה בין המשרד לבין העסק

כדאי לבחור במשרד שהתקשורת מולו פשוטה, נוחה וטובה. משרד רואה חשבון אשר יכול לקבל את החומר באימייל ולא רק באופן פיזי ומשרד שמוכן לענות על שאלות ולייעץ, יוכל להיות לעזר רב. כבר בתחילת הדרך העסק צריך להרגיש האם הוא מרגיש בנוח לפנות אל רואה החשבון או לא ולוודא כי הוא יוכל לשאול שאלות ולקבוע פגישה אחת לתקופה, על פי הצורך. המענה של המשרד יכול להיות מהותי בקבלת החלטות ובהתנהלות הכלכלית.

OPAL

שאלות ותשובות - רואה חשבון לעצמאיים

שאלות ותשובות רואה חשבון לעצמאים - OPAL

לא. עסקים פטורים ועסקים מורשים רבים יכולים להחליט האם להתנהל מול רשויות המס באופן עצמאי או לעשות זאת בעזרת רואה חשבון. עם זאת, רובם גדול של העסקים יכולים להרוויח מהתקשרות עם בעל מקצוע שילווה אותם, יגיש עבורם את הדו״חות במדויק ובזמן ולהתייעץ אחת לתקופה.

רואה חשבון לעצמאיים יכול לבצע פעולות רבות ולסייע בשלבים שונים של העסק. הרו״ח הוא בעל המקצוע שמומלץ להתייעץ איתו בנוגע לכדאיות הכלכלית של העסק, הוא יכול ללוות את העסק בהתנהלות נכונה מול רשויות המיסים ולהציג את התמונה הפיננסית המלאה דרך הכנת דו״חות על פי הצורך. אלו הן חלק מהפעולות שהוא יכול לבצע.

כן. אם כל מה שהעסק זקוק לו הוא סיוע בהגשת הדו״ח השנתי בלבד, רואה החשבון הוא בעל המקצוע שכדאי לפנות אליו. עם זאת חשוב לדעת כי לרואה החשבון חשיבות רבה ובליווי קבוע הוא יוכל לזהות הזדמנויות שונות שכדאי לנצל לטובת העסק.

רואה חשבון צריך לתת לעסק את השירותים שהוא זקוק להם ולכן עליו להיות מומחה בתחום הספציפי שהעסק מבקש. כמו כן חשוב לשים לב לתקשורת מול רואה החשבון ולעבוד עם בעל מקצוע שהעסק מרגיש בנוח לפנות אליו לקבלת תשובות לשאלות מהותיות.

באופן תיאורטי – כל אחד יכול לפתוח עסק. עם זאת רואה חשבון מביא ראיה מקצועית כבר מהשלב הראשון ויוכל לבחון את כדאיות הפתיחה. כמו כן הוא יבצע את כל ההתנהלות מול רשויות המיסים במקצועיות וכשהעסק נהנה מפתיחה בראש שקט.

ישנם רואי חשבון אשר יכולים לספק שירותים רק לעסקים פטורים ומורשים כיוון שאין להם ניסיון וידע בתחום החברות. לעומתם ישנם משרדי ראיית חשבון שיכולים לספק שירות כולל לעסקים קטנים, בינוניים וחברות.

OPAL

חשיבותו של רואה חשבון לעצמאיים

רואה חשבון הוא בעל המקצוע שיכול לעזור בהתנהלות נכונה וחכמה מול רשויות המיסים. החל מהימנעות מתשלומי מס גבוהים שלא לצורך ועד לחיסכון משמעותי בזמן היקר שלו, רואה החשבון הופך את החיים של העצמאי לפשוטים וקלים יותר. העסק יכול להתמקד בגדילה, צמיחה וניהול בזמן שהמשרד שלנו ידאג לייצוג מול רשויות המס וייעוץ בדיוק ברגע שהעסק זקוק לך.

עבודה עם ניירת ומחשבון מייצגת רואה חשבון לעצמאים
דילוג לתוכן