הנהלת חשבונות לעסקים

שירותי הנהלת חשבונות ושכר במשרד רואה חשבון OPAL כוללים: קליטה ועיבוד הכנסות והוצאות, התחשבנות מול הספקים, דיווחים שוטפים לרשויות המס, הפקת דוחות תקופתיים, הפקת משכורות לעובדים, חישובי הפרשות לפנסיה, קרן השתלמות, קופות גמל ועוד

הנהלת חשבונות לעסקים - OPAL - שירותי ראיית חשבון
OPAL

מהי הנהלת חשבונות לעסקים

הנהלת חשבונות לעסקים מסייעת לתפקוד התקין שלהם. היא מבצעת דיווחים לרשויות המס, מספקת מידע פנימי, מפיקה משכורות וחומרים נוספים על פי הצורך של העסק. להנהלת החשבונות תפקיד חשוב כאשר היא יכולה להשפיע במידה ניכרת על ההצלחה העסקית. הסתכלות על התמונה המלאה, בחינה לעומק של הנתונים ותכנון נכון של המס יכולים כולם להוביל את העסק קדימה ולעזור לו להתמקד בפיתוח והגשמת המטרות שהוא הגדיר לעצמו.

תוכן עניינים
OPAL

5 טיפים להנהלת חשבונות טובה

כדאי מאד להתייחס אל תחום הנהלת החשבונות כהזדמנות להצלחה. עסק אשר מתנהל בצורה תקינה יוכל לא רק לפעול בצורה חוקית מול רשויות המיסים אלא גם לגדול מתוך ידע. אלו הם חמישה טיפים שכל עסק צריך לאמץ:

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

תיעוד כל עסקה בזמן אמת

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

דיווח לרשויות בזמן

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

הכרות עם זכויות העסק

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

התייעצות לפני פעולה פיננסית

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

תכנון מס

ספרה 1 בריבוע ירוק - OPAL

תיעוד כל עסקה בזמן אמת

כל עסקה חייבת להיות מדווחת לרשות המס ולמעשה בעבור כל קבלת תגמול יש להוציא קבלה באופן מידי. חשוב מאד לתעד כל עסקה בזמן שהיא מתרחשת גם כדי לפעול על פי החוק וגם כדי להימנע מבלבול ופעילות עסקית לא תקינה. יש לציין כי יש להפיק חשבונית או דרישת תשלום במידה ועוד לא התקבל תשלום על העסקה וזאת כדי להימנע מתשלומי מס גבוהים בלי שבוצעה הכנסה בפועל.

ספרה 2 בריבוע ירוק - OPAL

דיווח לרשויות בזמן

אין כל סיבה להתמהמה עם הדיווחים לרשויות המס. יש להקפיד לבצע את הדיווחים בזמן כאשר הנהלת חשבונות לעסקים מבצעת את העבודה עבורו. כדאי להביא בחשבון כי האחריות על הדיווח חלה על העסק ולכן עליו להקפיד לוודא כי נעשו כל הדיווחים וכי עליו להעביר את כל המידע במדויק להנהלת החשבונות. היום אפשר לבצע העברה דיגיטלית של המידע ולרוב אין צורך במפגש פיזי לצורך העברת החומר הנדרש למילוי הדו״חות.

ספרה 3 בריבוע ירוק - OPAL

הכרות עם זכויות העסק

לעסק יש חובות כלפי רשויות המס אך גם יש לו זכויות רבות. העסק יכול לדווח על הוצאות שונות כהוצאות מוכרות ומתוך כך לקבל החזר מע״מ (בהנחה כי מדובר בעוסק מורשה ולא עוסק פטור) וכמובן להכניס את ההוצאות לצורך חישוב מס הכנסה. כדאי מאד לפנות למשרד רואה חשבון ולבקש לשמוע על כל הזכויות, לדעת על מה העסק יכול להזדכות ומהי הדרך הטובה ביותר לעקוב אחר ההוצאות.

ספרה 4 בריבוע ירוק - OPAL

התייעצות לפני פעולה פיננסית

פעולות כמו רכישת מכונות, מיזוג ואפילו פרסום גדול, יכולות להשפיע לא רק על ההצלחה של העסק בטווח הארוך אלא על תזרים המזומנים והפעילות בטווח הקרוב. לפעולות הפיננסיות יכולה גם להיות השפעה על ההצלחה של העסק והדבר מתבטא גם בדיווחים לרשויות. כדאי מאד לזכור כי התפקיד של הנהלת החשבונות הוא לא רק לבצע דיווחים אלא גם לייעץ לעסק ולכן לפני קבלת החלטה פיננסית משמעותית כדאי לפנות להתייעצות.

ספרה 5 בריבוע ירוק - OPAL

תכנון מס

תכנון מס משמעותו בחינת החוק, בחינת העסק וניצול ההטבות בצורה חוקית בלבד. תכנון נכון מיועד להפחית את חבות המס כאשר יש להסתכל על כל הפרטים של העסק ולבצע פעולות שיוכלו להטיב איתו. תכנון מס הוא חלק בלתי נפרד מהתכנון הפיננסי של העסק ועל אף שיש לו משמעות רבה לקראת סוף שנת המס, יש להתייחס לנושא לכל אורך הפעילות ולבחון את האפשרויות לכל אורך השנה.

OPAL

הנהלת חשבונות לעסקים במיקור חוץ

כל עסק, בכל גודל ועם כל מספר עובדים, יכול ליהנות משירותי הנהלת חשבונות במיקור חוץ. דרך זו מאפשרת לעסק לקבל את השירותים שהוא זקוק להם, בזמן שהוא צריך ולשלם רק על השירותים שהוא צריך. מיקור חוץ אומר שהנהלת החשבונות לא ״יושבת״ בתוך העסק וכי לא מתקיימים יחסי עובד-מעביד. העסק יכול לקבל את כל השירותים שהוא זקוק להם, להוסיף או להוריד חלק מהשירותים וכל זאת ברוגע כי הוא יכול לקבל את כל הנדרש לו בזמן המתאים.

הנהלת חשבונות לעסקים - OPAL - שירותי רואה חשבון
OPAL

הנהלת חשבונות לעסקים - שאלות ותשובות

הנהלת חשבונות לעסקים - OPAL

 הנהלת חשבונות לעסקים מבצעת פעולות רבות אשר במרכזן התנהלות מול רשויות המיסים בשם העסק. בכלל זה נכנסים הגשת דו״חות למע״מ, למס הכנסה ולביטוח לאומי, מילוי הצהרת הון ופעולות נוספות אם העסק נדרש להן. מעבר לכך, הנהלת החשבונות יכולה להפיק לעסק דו״חות לשימוש פנימי ולייעץ בנוגע לפעולות שונות שיכולות להשפיע עליו מבחינה פיננסית.

 יש לבחור במשרד הנהלת חשבונות לעסקים אשר מביא ניסיון קודם ורצוי כזה שמכיר את התחום העסקי הנוכחי. למשל, לעסק קמעונאי כדאי לעבוד עם משרד אשר עובד עם עסקים קמעונאיים אחרים ושמבין את המשמעות של הפעילות העסקית. כמו כן חשוב מאד למצוא משרד זמין שקל לתקשר איתו ולא רק לצורך הגשת הדו״חות.

יתכן וישנם עסקים אשר יכולים לבצע לבד את כל פעולות הנהלת החשבונות אך נכון להגיד כי רוב העסקים מרוויחים מהתקשרות מול משרד הנהלת חשבונות לעסקים. הנהלת החשבונות מאפשרת להגיד את הדיווחים בזמן ובאופן מדויק וכן לייעץ לעסק כיצד נכון לו לפעול מבחינה כלכלית.

 הנהלת חשבונות עוזרת להתנהלות של העסק מול רשויות המס והרבה יותר מכך. היא עונה על צרכים שונים של העסק ובתוך כך יכולים להיות הפקת דו״חות ביניים, הפקת משכורות, מילוי הצהרת הון, ייעוץ ושירותים נוספים.

 התפקיד של בעל העסק הוא להיות אחראי על הדיווחים השונים ולכן הוא זה שצריך לחתום על הגשת הדו״ח השנתי. עם זאת התפקיד של הנהלת החשבונות הוא לקחת את כל החומר שהועבר אליה ולדאוג לבצע דיווח תקין ובזמן עבור העסק.

 חלק מהתפקיד של הנהלת חשבונות הוא לעזור לעסק להתנהל בצורה תקינה וחוקית. בכל שאלה יש לפנות אל הנהלת החשבונות ולבדוק מה העסק יכול לבצע בהתאם. ישנן הוצאות רבות אשר העסק יכול להזדכות עליהן, גם מול מע״מ וגם מול מס הכנסה ועל העסק להתייעץ, לשתף במידע ולבקש לקבל מידע מהצד השני, מידע שיעזור לו להרוויח יותר.

דילוג לתוכן